Bilindiği üzere, BDSM Kültürü yakın zamanda hakkında yapılan bir belgesel ile gündeme gelmiş ve baş etmeye çalıştığımız önyargılar bu belgesel aracılığıyla ne yazık ki perçinlenmiştir. Bizler etik, hukuki ve vicdani sınırlar içerisinde bu kültürü yaşamayı amaçlayan bir inisiyatif olan BDSM yaşam tarzını benimsemiş gönüllüler olarak, BDSM kültürü ile ilgili önyargısız ve yönlendirici olmayan bilimsel ve akademik çalışmalar yürütülmesini talep ediyoruz ve bu konudaki her türlü çalışmayı destekliyoruz.

Bu kapsamda, bizler bir BDSM Çalışma Grubu oluşturma kararı almış bulunuyoruz. Oluşturulacak çalışma grubu BDSM’nin tarihi, kültürel, antropolojik, psikolojik, sosyolojik ve felsefi dinamikleri üzerine çalışmalar yapmayı, aynı zamanda BDSM’nin hukuki olanaklarını araştırarak BDSM eğilimi olan bireyleri doğru yönlendirmek için katkı sunmayı hedeflemektedir. Yapılan çalışmaların sonuçları kamuoyuyla ve akademik kanallar aracılığıyla bilim insanlarıyla paylaşılacaktır.

Çalışma grubuna katkı sunacak kişi ya da kurumların BDSM çatısı altında ve / veya herhangi bir oryantasyona sahip olmaları gerekmemektedir. Çalışma grubu önyargılarından arınmış, dışlayıcı ve ayrımcı olmayan her türlü yönelime prensip olarak açıktır. Bu noktada psikologların, tıp doktorlarının, sosyologların, felsefecilerin, antropologların, tarihçilerin, hukukçuların ve bağımsız araştırmacıların desteğini talep ediyor ve kendilerini BDSM Çalışma Grubu’na katılmaya davet ediyoruz.

BDSM Kültürü Dayanışma Grubu

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account