BDSM Kültürü, yapısı ve doğası gereği BDSM'in toplumsal algısını değiştirebilmek ümidiyle yeni insanlar tanımayı ve bu insanlarla birlikte geniş çaplı projeler üretmeyi hedeflemektedir. Bunun için yapılacak olan etkinliklerimizi sosyal anlamda ilk temeli olan Munch'larımıza katılacak olan kişilerin aşağıda kurallara uymasını bekliyoruz.

 1. BDSM Kültürü; beden, cinsiyet, ırk, dil, kimlik pozitif bir topluluk oluşturmayı hedefler. Katılan herkesten de bunlara uymasını bekler.
 2. Etkinliklerimiz sırasında tanımadığınız veya tanıdığınız diğer katılımcılara kendi arzuları dışında isimleriyle hitap etmek, özel bilgilerini istemek, beden özerkliklerine aykırı tavırlar sergilemek (dokunmak, sarılmak vs.) hoş karşılanmaz.
 3. Etkinliklerimiz vanilla sosyal ortamlarda ve mekanlarda gerçekleşeceğinden, fetiş kostüm, diğer insanların kimliklerini tehlikeye sokacak konuşmalar, yüksek sesli ve bağırarak hitabetler dikkatleri üzerinize çekeceğinden kesinlikle bu uyarılarımıza uyulmasını bekleriz.
 4. Bulunacağımız mekanda vanilla bireyler olacağından konuşma ve sohbet içeriğinizin kimseyi rahatsız etmeyeceğini, genel toplum norm ve kurallarının sizin için de geçerli olduğunu lütfen aklınızdan çıkartmayınız.
 5. Etkinliklerimizde hiçbir şekilde bir katılımcının fotoğrafının çekilmesi, video kaydı yapılması kesinlikle yasaktır.
 6. BDSM Kültürü bu etkinliklerini bir ticari kazanç elde etmek için yürütmez, ücret talep etmez.
 7. Etkinliklerimiz sırasında profesyonel katılımcıların ticari kaygıları sebebiyle bulunmaları ve / veya katılımcılarımızın ticari kazanç unsurlarını diğer katılımcılarımız üzerinden sağlamaya çalışmaları kesinlikle etik değerlerimize aykırıdır ve bu şekilde davranan kim olursa olsun hoş karşılanmayacaktır.
 8. Muchlarımız tamamen sosyalleşme tabanında olacağından farklı bir beklenti ile aramızda olmanız, ısrarlarla diğer katılımcılarımızı rahatsız edecek konuları gündeme getirmeniz yasaktır.
 9. Etkinliklere katılan herkes eşittir ve etkinliklerimiz kimsenin oryantasyon, yönelim veya eğilimlerini sorgulamaz. Orada bulunuyor olmanızın tek sebebi "siz" olduğunuz için olacaktır. Bu anlamda kimsenin oryantasyonunu, yönelimini, cinsel tercihini sorgulayamaz, soramaz ve karşınızdaki kişi bu konuları gündeme getirmeden ondan bu cevapları isteyemezsiniz.  Mutlaka sormanız gerektiğini düşünüyorsanız lütfen karşınızdaki kişiye "izin" vermesi halinde bu tip sorular sormak istediğinizi belirtiniz.
 10. Munch mekanları en ideal koşullara sahip olanalar arasından seçilecek ve bu mekanlar katılımcılarımıza etkinlikten bir gün önce SMS yoluyla bildirilecektir. Katılımlar sitemiz üzerinden ve sosyal medyadan duyurulacak, tüm katılımlar sitemiz üzerinde açılan event başvuru sayfasından yapılacaktır.
 11. Etkinliklerimiz sırasında taşkınlık yapan, başkalarını rahatsız edecek düzeyde davranan kişilerden ayrılmalarını istemek zorunda kalabileceğimizi lütfen unutmayın.
 12. BDSM Kültürü etkinliğe katılmak isteyen herkesi titizlikle inceleyerek ve kişilerle gerektiği hallerde telefon kanalıyla görüşme yaparak gerçek kişi olup olmadıklarını doğrulamak isteyebilir. Bu tüm katılımcılarımızın güvenliği için yapılabilecek standart bir prosedürdür.
 13. BDSM Kültürü yukarıdaki madde ile yine de endişe taşımaya devam ederse, katılımcıdan bir referans isteme hakkını kendinde saklı tutar.
 14. BDSM Kültürü, daha özel organizayonlar ve etkinlikleri davetiye usulü düzenler. Bu etkinlikleri,  Munchlara iştirak etmiş, topluluk tarafından kabul görmüş kişilerle düzenler.

BDSM'nin temelinde rıza kavramı olduğunu ve buna göre katılan herkesin bir diğer kişinin özgürlüğünü ihlal edebilecek herhangi bir durumun ortaya çıkmasının sorumluluğu kişilerin kendilerine ait olmakla birlikte, bizler bu durumun oluşmaması için elimizden gelen çabayı göstererek sosyal etkinlikler yapmayı hedefliyoruz.

Önemli Not: Etkinlik mekanı restaurant, cafe, pub, bar vs. gibi bir yer ise lütfen mekandan ayrılırken ufak bile olsa bahşiş bırakmayı ihmal etmeyiniz.

Munch Nedir? yazısını okumadıysanız lütfen okuyunuz.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum