BDSM Kültürü, yapısı ve doğası gereği BDSM'in toplumsal algısını değiştirebilmek ümidiyle yeni insanlar tanımayı ve bu insanlarla birlikte geniş çaplı projeler üretmeyi hedeflemektedir. Bunun için yapılacak olan etkinliklerimizi sosyal anlamda ilk temeli olan Munch'larımıza katılacak olan kişilerin aşağıda kurallara uymasını bekliyoruz.

 1. BDSM Kültürü; beden, cinsiyet, ırk, dil, kimlik pozitif bir topluluk oluşturmayı hedefler. Katılan herkesten de bunlara uymasını bekler.
 2. Etkinliklerimiz sırasında tanımadığınız veya tanıdığınız diğer katılımcılara kendi arzuları dışında isimleriyle hitap etmek, özel bilgilerini istemek, beden özerkliklerine aykırı tavırlar sergilemek (dokunmak, sarılmak vs.) hoş karşılanmaz.
 3. Etkinliklerimiz vanilla sosyal ortamlarda ve mekanlarda gerçekleşeceğinden, fetiş kostüm, diğer insanların kimliklerini tehlikeye sokacak konuşmalar, yüksek sesli ve bağırarak hitabetler dikkatleri üzerinize çekeceğinden kesinlikle bu uyarılarımıza uyulmasını bekleriz.
 4. Bulunacağımız mekanda vanilla bireyler olacağından konuşma ve sohbet içeriğinizin kimseyi rahatsız etmeyeceğini, genel toplum norm ve kurallarının sizin için de geçerli olduğunu lütfen aklınızdan çıkartmayınız.
 5. Etkinliklerimizde hiçbir şekilde bir katılımcının fotoğrafının çekilmesi, video kaydı yapılması kesinlikle yasaktır.
 6. BDSM Kültürü bu etkinliklerini bir ticari kazanç elde etmek için yürütmez, ücret talep etmez.
 7. Etkinliklerimiz sırasında profesyonel katılımcıların ticari kaygıları sebebiyle bulunmaları ve / veya katılımcılarımızın ticari kazanç unsurlarını diğer katılımcılarımız üzerinden sağlamaya çalışmaları kesinlikle etik değerlerimize aykırıdır ve bu şekilde davranan kim olursa olsun hoş karşılanmayacaktır.
 8. Muchlarımız tamamen sosyalleşme tabanında olacağından farklı bir beklenti ile aramızda olmanız, ısrarlarla diğer katılımcılarımızı rahatsız edecek konuları gündeme getirmeniz yasaktır.
 9. Etkinliklere katılan herkes eşittir ve etkinliklerimiz kimsenin oryantasyon, yönelim veya eğilimlerini sorgulamaz. Orada bulunuyor olmanızın tek sebebi "siz" olduğunuz için olacaktır. Bu anlamda kimsenin oryantasyonunu, yönelimini, cinsel tercihini sorgulayamaz, soramaz ve karşınızdaki kişi bu konuları gündeme getirmeden ondan bu cevapları isteyemezsiniz.  Mutlaka sormanız gerektiğini düşünüyorsanız lütfen karşınızdaki kişiye "izin" vermesi halinde bu tip sorular sormak istediğinizi belirtiniz.
 10. Munch mekanları en ideal koşullara sahip olanalar arasından seçilecek ve bu mekanlar katılımcılarımıza etkinlikten bir gün önce SMS yoluyla bildirilecektir. Katılımlar sitemiz üzerinden ve sosyal medyadan duyurulacak, tüm katılımlar sitemiz üzerinde açılan event başvuru sayfasından yapılacaktır.
 11. Etkinliklerimiz sırasında taşkınlık yapan, başkalarını rahatsız edecek düzeyde davranan kişilerden ayrılmalarını istemek zorunda kalabileceğimizi lütfen unutmayın.
 12. BDSM Kültürü etkinliğe katılmak isteyen herkesi titizlikle inceleyerek ve kişilerle gerektiği hallerde telefon kanalıyla görüşme yaparak gerçek kişi olup olmadıklarını doğrulamak isteyebilir. Bu tüm katılımcılarımızın güvenliği için yapılabilecek standart bir prosedürdür.
 13. BDSM Kültürü yukarıdaki madde ile yine de endişe taşımaya devam ederse, katılımcıdan bir referans isteme hakkını kendinde saklı tutar.
 14. BDSM Kültürü, daha özel organizayonlar ve etkinlikleri davetiye usulü düzenler. Bu etkinlikleri,  Munchlara iştirak etmiş, topluluk tarafından kabul görmüş kişilerle düzenler.

BDSM'nin temelinde rıza kavramı olduğunu ve buna göre katılan herkesin bir diğer kişinin özgürlüğünü ihlal edebilecek herhangi bir durumun ortaya çıkmasının sorumluluğu kişilerin kendilerine ait olmakla birlikte, bizler bu durumun oluşmaması için elimizden gelen çabayı göstererek sosyal etkinlikler yapmayı hedefliyoruz.

Önemli Not: Etkinlik mekanı restaurant, cafe, pub, bar vs. gibi bir yer ise lütfen mekandan ayrılırken ufak bile olsa bahşiş bırakmayı ihmal etmeyiniz.

Munch Nedir? yazısını okumadıysanız lütfen okuyunuz.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account