BDSM topluluklarında sıkça duyarız. Ülkemizde de belli sosyal ağlar üzerinde tertip edilen farklı oluşumlar mevcut. BDSMTurkey.com ve Fetlife.com gibi. Munch, BDSM'e ilgi duyan kişilerin gayri resmi bir şekilde toplanarak sosyalleşmelerini sağlar. Munch'lar en çok halka açık yerlerde gerçekleştirilir, restaurant, meyhane, bar.. Munch' lar herhangi bir eğitim veya faaliyet değil, toplumsal ve sosyal bir etkinliktir. Munch'lar nispeten çok fazla kişinin katılmadığı küçük topluluklar halinde ve belli katılım  protokolleri ile tanışma amaçlıdır. Çoğu munch çevrimiçi sosyal ağlarda kamuya açıklanır ve başvurular da genellikle belli kurallar çerçevesinde yapılır. Muchlarda ki protokol ve kurallar benzer olmasına rağmen organize eden kişi ve topluluklara göre de değişir. .

Nasıl Katılırım? Amaç Ne?

Katılmak oldukça kolay. Sitemizde etkinlikler sayfasında size uygun bir etkinlik var ise kaydınızı oluşturabilirsiniz. Her yeni katılımcı BDSM Kültürü kurallarını kabul etmiş sayılır ve etkinliklere bilinçli bir tercih yaparak gelmiştir. Rahat olmanız için elimizden geleni yapacak, sizi diğer insanlarla tanıştıracak, onlarla sohbet edeceğiniz olanakları sağlayacak ve başkalarının tecrübelerini, görüşlerini paylaşacağı ve bazen sizin de merak ettiklerinizi kurallar çerçevesinde sorarak öğreneceğiniz bir ortam oluşturacağız. Amacımız yalnız olmadığınızı size hatırlatmak ve yeni insanlarla tanıştırmak.

Nerede Buluşuyorsunuz?

Etkinlikler cafe, restaurant, bar veya buna benzer sosyal alanlarda gerçekleşir. Bu kamusal alanlar, araştırılır ve mekan bilgisi katılımcılarımızla önceden paylaşılır. Tamamen vanilla bir mekan olduğuna dikkatinizi çekmek isteriz. Bu ortamda konuşacağımız şeyler başkasını rahatsız etmeyecek konu başlıklarında cereyan eder ve başkalarının da sizi rahatsız etmemesini sağlamak için efor sarf ederiz.

Ya Güvenliğim?

Kendinizi korumak için gerçek adınızı kullanmayabilirsiniz. Kimse size gerçek adınızı, işinizi sormaz, elbette siz belirtmek isterseniz o başka. Buluşma süresince video, fotoğraf çekimi yasaktır ve bu kuralı oldukça ciddiye alırız. Ama yine de çekmek isteyen olması halinde ekip üyelerimize haber vermek koşulu bulunur.

Herkes Gelebilir mi?

Herhangi bir cinsiyet, eğilim, kimlik, din, ırk v.s 'a sahip olan herkes gelebilir. Tüm insanları sadece insan olarak görmek gerektiğine inanıyor ve bunu savunuyoruz. Eğiliminiz veya cinsel kimliğinizi önemsiyor ve bunu sorgulamıyoruz. Kinky eğilimlerinizi, fetişlerinizi, itaatkar, master, dominant.. Bu kimliklerinizi muncha gelmeden önce evinizde bırakmanızı ve tüm önyargılarınızdan uzaklaşarak gelmenizi isteriz. Tek istediğimiz bir insan daha kazanabilmek ve onu da topluluğumuzun geri kalanıyla tanıştırabilmek.

Pek Çok Sorum Var Ne Yapmalıyım?

Sorun. Aklınıza gelen her şeyi sorun. Unutmayın ki bu buluşmalarımızın tek amacı eğlenmek değil. Aynı zamanda bilgilerimizi, tecrübelerimizi de aktarmayı hedefliyoruz. Sorduğunuz her soruya mutlaka yanıt alacak ve kendinizle ilgili pek çok yeni keşif yapabileceksiniz. Rahat olun ve sadece sorun.

Munch kuralları için https://bdsmkulturu.com/munch-kurallari

 

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
  • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
  • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
  • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
  • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
  • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
  • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum