Köle tasması takıldığında, köle artık efendisinin mülkü olur ve bu genellikle temel köle eğitiminin sonuçlandığını gösterir. Köle tasması, kimi topluluklarda veya ilişkilerde resmi bir tasma töreni ile verilir. Bu; köle tasma takma töreni, kölenin fiilen bir BDSM yaşam şekline geçtiğini ve artık köleniz olarak kabul ettiğinizi gösterir. Bu aynı zamanda uzun süreli bir D/ s ilişkisini de sembolize eder. Ancak bu tören veya ritüel herkes tarafından kabul gören veya uygulanan bir gelenek değildir. Köleye tasma takmak ve onu sahiplenmek, kölenin eğitiminin bittiği anlamına gelmez. Genel ve temel eğitimini tamamlayarak belli başlı yeteneklere eriştiğini ve daha sürecin devam ettiğini de gösterir.

Köleye resmi olarak bir tasma takılmadan önce, köle eğitim programı süresince belli aşamalarda farklı tasmalar verilebilir. Bunlar;

 1. Koruma Tasması;
 2. Değerlendirme Tasması (Collar of Consideration);
 3. Eğitim Tasması;
 4. Resmi Tasma (köle tasması) ve
 5. Sahne (Scene) Tasması.

Başlangıçta köleye bir koruma ya da dikkat tasması takılır ve eğitimine kabul edildikten sonra bir eğitim tasması verilir. Temel köle eğitimi tamamlandıktan sonra resmi bir köle tasmasına geçilir. Çoğu zaman bir kölenin bir eğitim tasmasını almadan önce, köle eğitimi veya sahiplik (mülkiyet) sözleşmesi imzalaması yaygın bir uygulamadır. Bu sözleşme Efendi ve kölenin birlikte dolduracakları detayları içerir. Sözleşmede tasmalama ile ilgili detaylar da genellikle yer alır. Efendilerin büyük çoğunluğu eğitim süresince tasma kullanmaz ve bu sadece tercihe bağlıdır.

En Yaygın Kullanılan Tasmalar

Koruma Tasması

Koruma tasması tam da anlamından anlaşılacağı gibidir. Bu tasma s-tipinin, bir efendinin korumasında olduğunu ve eğitim sürecine henüz başladığını belirtir. Sürecin henüz ilk adımlarıdır.

Değerlendirme Tasması

Kölenin efendinin huzurunda rahat ama dikkatli olması gereken kısıtlı sürelerde takılır. Kalıcı olmamakla birlikte kölenin henüz değerlendirilmekte olduğunu gösterir.

Eğitim Tasması;

Bu tasma genellikle efendi tarafından bir köle eğitilmek üzere kabul edildiğine önerilir. Bu tasmayı kölenin bu aşamada kabul etmemesi veya sağlanan koşulları tekrar müzakere etmek istemesi rastlanılan bir durumdur.

Resmi Tasma;

Bu artık kölenin eğitiminin bittiği ve kabul edildiği son aşamadır. Bu tasmanın kabul edilmesi, kölenin efendisine tam bağlılığını ve itaatini gösterir.

Sahne (Scene) Tasması

Bu tasma genellikle Scene dediğimiz, D/s pratikleri sırasında kullanılan fonksiyonel bir tasmadır. Sadece play için kullanılacağı gibi genel anlamda da kullanılması yine isteğe bağlıdır.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum