Köle tasması takıldığında, köle artık efendisinin mülkü olur ve bu genellikle temel köle eğitiminin sonuçlandığını gösterir. Köle tasması, kimi topluluklarda veya ilişkilerde resmi bir tasma töreni ile verilir. Bu; köle tasma takma töreni, kölenin fiilen bir BDSM yaşam şekline geçtiğini ve artık köleniz olarak kabul ettiğinizi gösterir. Bu aynı zamanda uzun süreli bir D/ s ilişkisini de sembolize eder. Ancak bu tören veya ritüel herkes tarafından kabul gören veya uygulanan bir gelenek değildir. Köleye tasma takmak ve onu sahiplenmek, kölenin eğitiminin bittiği anlamına gelmez. Genel ve temel eğitimini tamamlayarak belli başlı yeteneklere eriştiğini ve daha sürecin devam ettiğini de gösterir.

Köleye resmi olarak bir tasma takılmadan önce, köle eğitim programı süresince belli aşamalarda farklı tasmalar verilebilir. Bunlar;

  1. Koruma Tasması;
  2. Değerlendirme Tasması (Collar of Consideration);
  3. Eğitim Tasması;
  4. Resmi Tasma (köle tasması) ve
  5. Sahne (Scene) Tasması.

Başlangıçta köleye bir koruma ya da dikkat tasması takılır ve eğitimine kabul edildikten sonra bir eğitim tasması verilir. Temel köle eğitimi tamamlandıktan sonra resmi bir köle tasmasına geçilir. Çoğu zaman bir kölenin bir eğitim tasmasını almadan önce, köle eğitimi veya sahiplik (mülkiyet) sözleşmesi imzalaması yaygın bir uygulamadır. Bu sözleşme Efendi ve kölenin birlikte dolduracakları detayları içerir. Sözleşmede tasmalama ile ilgili detaylar da genellikle yer alır. Efendilerin büyük çoğunluğu eğitim süresince tasma kullanmaz ve bu sadece tercihe bağlıdır.

En Yaygın Kullanılan Tasmalar

Koruma Tasması

Koruma tasması tam da anlamından anlaşılacağı gibidir. Bu tasma s-tipinin, bir efendinin korumasında olduğunu ve eğitim sürecine henüz başladığını belirtir. Sürecin henüz ilk adımlarıdır.

Değerlendirme Tasması

Kölenin efendinin huzurunda rahat ama dikkatli olması gereken kısıtlı sürelerde takılır. Kalıcı olmamakla birlikte kölenin henüz değerlendirilmekte olduğunu gösterir.

Eğitim Tasması;

Bu tasma genellikle efendi tarafından bir köle eğitilmek üzere kabul edildiğine önerilir. Bu tasmayı kölenin bu aşamada kabul etmemesi veya sağlanan koşulları tekrar müzakere etmek istemesi rastlanılan bir durumdur.

Resmi Tasma;

Bu artık kölenin eğitiminin bittiği ve kabul edildiği son aşamadır. Bu tasmanın kabul edilmesi, kölenin efendisine tam bağlılığını ve itaatini gösterir.

Sahne (Scene) Tasması

Bu tasma genellikle Scene dediğimiz, D/s pratikleri sırasında kullanılan fonksiyonel bir tasmadır. Sadece play için kullanılacağı gibi genel anlamda da kullanılması yine isteğe bağlıdır.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account