bdsm nedir

BDSM Nedir sorusuna, "BDSM kesinlikle Grinin Elli Tonu'nda öğrendikleriniz değildir" şeklinde bir cevap vermek doğru. Peki nedir?

1) BDSM Nedir, Neleri Kapsar:

BDSM rızaya bağlı esaret ve disiplin (B&D) temelinde, itaat ve hakimiyeti (D&S), sadizm ve mazoşizmi (S&M) kapsar. Bu kısaltmalar ilişki tiplerine göre SM / DS olarak belirlenir. Çoğu zaman bir ilişkide birden fazla tercih ve dinamik bulunabilir (Clarisse Thorn, The S & M Feminist'in yazarı).

BDSM Nedir

2) Sadece Seks Demek Değildir Ama Neden Olmasın :

Çoğu insan BDSM'nin sadece seks ile ilgili olduğunu düşünüyor. Tam aksine bu bir kişilik ve yaşam kültürü formudur büyük ölçüde. Cinsel tercihlerini BDSM ile ilişkilendirenlerin bunu fantazi veya yatak odasında tutmaları BDSM'yi bir fantazi nesnesi ve kültürü yapsa da bireysel bir oluşumun ve değişimin kabullenilmesi, öğrenilmesi ve uygulanmasıdır aynı zamanda.

BDSM Nedir

3) BDSM Şiddet İle İlgili Değildir :

Miss.Janetin bir kölesinin kollarını dikmesini mide bulandırıcı ve "bunu bir insan nasıl kabul edebilir, bunu nasıl yaparsınız" şeklindeki eleştiriler bireysel bile olsa bu toplumun psikopatolojisidir. BDSM genellikle şiddet ve istismar ile aynı düzlem de anılmakta, bunun tarafların rızası ve isteği ile yapıldığı noktası daima gözden kaçmaktadır. Farklı olandan korkmak ve onu sindirme dürtüsü, toplumun normlarına eşlik ettirme çabalarının karşısında BDSM, anarşist bir tavırdır ama asla şiddet ile ilgili değildir.

BDSM Nedir

4) Her Zaman "Hayır" Denilebilir :

BDSM ile yeni tanışanlar bir Dominant / İtaatkar ilişkisinde, dominant karakterin istediğini yapabileceğini veya tam tersi itaatkarın mazoşist duygularını bu şekilde besleyebileceğini düşünmesi yaygın bir hatadır. İstenilmeyen veya belirlenen sınırların dahilinde sınırların zorlanması ve tarafların daima durma, ayrılma ve terk etme hakları vardır.

BDSM Nedir

5) BDSM Dengeli ve Sağlıklıdır:

Bunu bir öfke veya içindeki şeyleri dışa vurma olarak adlandırabilirim. Pek çok sıra dışı fetişten, dürtüden, istekten rahatsızlık hisseden ve bunu bir şekilde bir noktada kontrolsüzce dışa vuran insanlar tehlikelidir. Ama BDSM ilişkilerinde şeffaflık ve karşılıklı tam iletişim her iki tarafın aklında ve bedenindeki her şeyiyle özgür olabileceği alan yaratır. İşte bu alan tribünlere gidip küfrederek deşarj olmaktan öte çok daha ılımlı, anlayışlı ve sağlıklıdır. Bu pek çok bilimsel çalışma ile kanıtlanmış ve önceki yazılarımızda da bunlardan bahsedilmiştir. Buradan inceleyebilirsiniz.

BDSM Nedir

6) Grinin Elli Tonu Bir Şaka :

En başta belirttiğim gibi, aklınızda bu film veya kitaptan öğrendiğiniz bir BDSM varsa (afedersiniz) sığ bir bakış açısına sahipsiniz demektir. BDSM'nin sadece kapital ve kırbaçtan ibaret olmadığı her ne kadar aşikar olsa da bu yapılan şakanın BDSM'yi bir şekilde topluma indirmesi ve insanların gerçekleri araştırmasını sağlaması açısından da önemli buluyorum.

BDSM Nedir

7) Elimizde Kırbaç veya Zincirlerle Dolaşmıyoruz :

BDSM itaat ve hakimiyet disiplinini insanın kendi öznel yaşamında uygulayabilme becerisini ve davranışsal hata ve düşüncelerini ortadan kaldırmak bakımından bir fantaziden ötedir. Bir itaatkar sosyal hayatında daha sağlıklı kararlar alabilirken bunu yapması için kırbaça ihtiyaç duymaz. Efendisine ve içinde bulunduğu dinamiklere - kurallara gönülden bağlıdır ve efendisi sadece onun daha mükemmel olması ve kendisini en iyi şekilde temsil edebilmesi için hayatında başarılı olmasını ister.

8) Teknik bilgiye ihtiyacım var mı? :

İlk başlayanlar için daima heyecan verici en temel ve zararsız şeyler önerilir. Ama BDSM istediğiniz kadar karmaşık ve aynı zamanda basit olabilir. Bu hem imkanlarınızla hem de kendinizi tanıma ve anlama sürecinizle ilgilidir. Kalçaya tokat atmak/yemek, deri kıyafetler gibi fetişleriniz olup olmadığına veya İtaatkar, köle, little girl.. gibi hangi oryantasyona girdiğinizi zamanla keşfedeceksiniz. (bdsm testi  adresimizden bu testi çözerek ilgi alanınızı/oryantasyonunuzu belirlemek doğru bir başlangıç olabilir.)

BDSM Nedir

9) Basit Şeylerle Başlayın ve Araştırmanızı İyi Yapın :

Öncelikle bilgi edinmek için kişisel deneyimlerini yazan anlatan blog veya web sitelerinden bu aşamada uzak durun. Kaynak ve veya verilen teknik bilgilerde hata olup olmadığını farklı yerlerden araştırın. BDSM her ilişkide farklı yaşanır ve BDSM'nin doğru veya yanlış şeklinde bir tanımı yoktur. Siz kendi deneyimlerinize geçmeden önce en basit ve temel şeylerden başlayın. Mesela bir buz küpü, kelepçe (yukarıda söylediğim kalçaya tokat gibi)

(Visited 9.803 times, 21 visits today)
Tags:

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account