tecavüz

İşadamı Liam Gordon Murphy, fetlife.com sitesinde tanıştığı kadınlara (iki kadın) cinsel saldırıda bulunduğu (tecavüz) iddiasıyla suçlanmış ve uzun bir süre kendisini savunmak zorunda kalmıştı. Sidney'in doğu banliyölerinden birinde yaşayan, "TheWolf" takma adını kullanan Murphy (44), 2018 Haziran ayında kendisine yöneltilen tüm suçlamalardan beraat etti, ancak Murphy, mahkeme sürecinin "hayatını cehenneme çevirdiğini" ve çok fazla zarar gördüğünü söyledi.

Murphy'nin, suçlamayı yapan kadınlarla yüzyüze tanışmadan önce Fetlife.com'da yazışmış, gizliliği konusunda hassas davranmış ve kendi evinde değil bir otelde buluşmak istediğini belirterek, davacı olan kadınlarla farklı zamanlarda farklı otellerde buluştuğu tespit edilmiş.

Murphy'nin arkadaşları güvenlik ve gizliliği konusunda ne kadar hassas davrandığını, kişisel bilgilerini, soyadını ve ne iş yaptığını söylemekten kaçındığı konusunda açıklamalarda bulunmuşlardı.

Davalar açıldıktan sonra, gizliliği ortadan kalkan Murphy, sosyal çevresinde tecavüzcü olarak anılmış, çocuğu; okulunda arkadaşları tarafından "Baban bir tecavüzcü!" şeklinde taciz edilmiş ve medyanın yoğun ilgisiyle bir anda gündeme oturarak iş hayatında da zarar görmüştü.

Tecavüz Suçlamasının Sonuçları

Murphy, fetlife'da bir zamanlar fenomen, yazdıkları pek çok kişi tarafından alıntılanan ve yorumlanan birisiyken şimdi profili kapatılmış ve hatta olaydan önce amazon.com da satışta olan kitabı da satıştan kaldırılmıştır.

Murphy, Haziran 2015'te Camperdown otelinde bir kadına tecavüz etmekle suçlandığında, olayın üzerinden 16 ay geçmişti. Ayrıca suçlamayı yapan kadının Murphy'ye gönderdiği WhatsApp mesajlarında yalan söylediği ve Fetlife.com'da yayınladığı "kendisini kurban gibi hissetmediği" gibi gönderileri bulunmuştu.

Suçlamayı yapan kadınlardan biri ifadesinde; "tekrar tekrar kabloyla vurduğunu, sahneyi bitirmeye çalıştığı halde Murphy'nin durmadığını",  safeword olan "kırmızı" yı bağırarak kullanmasına, fiziksel olarak ondan uzaklaşmasına ve "lütfen bana bir daha vurma, bana dokunma" demesine rağmen devam ettiğini iddia etmişti.

Dava görülmeye başlandığında, hakim Christopher Halburd, Murphy'nin aleyhindeki suçlamaları, "vanilya" ile BDSM cinsel etkileşimi arasında olduğunu söyleyerek reddetti. Halburd, BDSM dünyasında, acıya ve çığlıklara neden olan önemli bir güç içeren cinsel aktivitenin rıza dışı olmadığını (non-consensual) varsayamayacağını söyledi.

Safeword'ü kullandığı halde davalının sahneyi bitirmediğini söyleyen davacılardan birinin kırmızı safeword'ünü kullanmadığı mahkemede ortaya çıktı. Yine mahkemede ifade veren kadınlardan biri, gerçekten kendisini korkutmasını istediğini itiraf etmişti.

2010 yılında ailesini terketmiş olan Murphy, mahkemede "Hedonist ve narsist biri olduğum için üzgünüm." diyerek yaptıklarının yasa dışı olmadığını ama kendisinde olan kusurlarında farkında olduğunu belirtmişti.

Dava medyada oldukça popüler olmuş ve taraflar pek çok medya kanalına demeçler ve röportajlar vermişlerdir. Davadan sonra kadınlardan biri verdiği bir röportajda, Murphy"nin popülaritesine ve çekiciliğine kapıldığını itiraf edip şöyle söylemişti; "Henüz çok gençtim, hiçbir deneyimim yoktu ve ne yaptığımı bilmiyordum."

Konuyla ilgili linkler:

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account