tecavüz

İşadamı Liam Gordon Murphy, fetlife.com sitesinde tanıştığı kadınlara (iki kadın) cinsel saldırıda bulunduğu (tecavüz) iddiasıyla suçlanmış ve uzun bir süre kendisini savunmak zorunda kalmıştı. Sidney'in doğu banliyölerinden birinde yaşayan, "TheWolf" takma adını kullanan Murphy (44), 2018 Haziran ayında kendisine yöneltilen tüm suçlamalardan beraat etti, ancak Murphy, mahkeme sürecinin "hayatını cehenneme çevirdiğini" ve çok fazla zarar gördüğünü söyledi.

Murphy'nin, suçlamayı yapan kadınlarla yüzyüze tanışmadan önce Fetlife.com'da yazışmış, gizliliği konusunda hassas davranmış ve kendi evinde değil bir otelde buluşmak istediğini belirterek, davacı olan kadınlarla farklı zamanlarda farklı otellerde buluştuğu tespit edilmiş.

Murphy'nin arkadaşları güvenlik ve gizliliği konusunda ne kadar hassas davrandığını, kişisel bilgilerini, soyadını ve ne iş yaptığını söylemekten kaçındığı konusunda açıklamalarda bulunmuşlardı.

Davalar açıldıktan sonra, gizliliği ortadan kalkan Murphy, sosyal çevresinde tecavüzcü olarak anılmış, çocuğu; okulunda arkadaşları tarafından "Baban bir tecavüzcü!" şeklinde taciz edilmiş ve medyanın yoğun ilgisiyle bir anda gündeme oturarak iş hayatında da zarar görmüştü.

Tecavüz Suçlamasının Sonuçları

Murphy, fetlife'da bir zamanlar fenomen, yazdıkları pek çok kişi tarafından alıntılanan ve yorumlanan birisiyken şimdi profili kapatılmış ve hatta olaydan önce amazon.com da satışta olan kitabı da satıştan kaldırılmıştır.

Murphy, Haziran 2015'te Camperdown otelinde bir kadına tecavüz etmekle suçlandığında, olayın üzerinden 16 ay geçmişti. Ayrıca suçlamayı yapan kadının Murphy'ye gönderdiği WhatsApp mesajlarında yalan söylediği ve Fetlife.com'da yayınladığı "kendisini kurban gibi hissetmediği" gibi gönderileri bulunmuştu.

Suçlamayı yapan kadınlardan biri ifadesinde; "tekrar tekrar kabloyla vurduğunu, sahneyi bitirmeye çalıştığı halde Murphy'nin durmadığını",  safeword olan "kırmızı" yı bağırarak kullanmasına, fiziksel olarak ondan uzaklaşmasına ve "lütfen bana bir daha vurma, bana dokunma" demesine rağmen devam ettiğini iddia etmişti.

Dava görülmeye başlandığında, hakim Christopher Halburd, Murphy'nin aleyhindeki suçlamaları, "vanilya" ile BDSM cinsel etkileşimi arasında olduğunu söyleyerek reddetti. Halburd, BDSM dünyasında, acıya ve çığlıklara neden olan önemli bir güç içeren cinsel aktivitenin rıza dışı olmadığını (non-consensual) varsayamayacağını söyledi.

Safeword'ü kullandığı halde davalının sahneyi bitirmediğini söyleyen davacılardan birinin kırmızı safeword'ünü kullanmadığı mahkemede ortaya çıktı. Yine mahkemede ifade veren kadınlardan biri, gerçekten kendisini korkutmasını istediğini itiraf etmişti.

2010 yılında ailesini terketmiş olan Murphy, mahkemede "Hedonist ve narsist biri olduğum için üzgünüm." diyerek yaptıklarının yasa dışı olmadığını ama kendisinde olan kusurlarında farkında olduğunu belirtmişti.

Dava medyada oldukça popüler olmuş ve taraflar pek çok medya kanalına demeçler ve röportajlar vermişlerdir. Davadan sonra kadınlardan biri verdiği bir röportajda, Murphy"nin popülaritesine ve çekiciliğine kapıldığını itiraf edip şöyle söylemişti; "Henüz çok gençtim, hiçbir deneyimim yoktu ve ne yaptığımı bilmiyordum."

Konuyla ilgili linkler:

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
  • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
  • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
  • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
  • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
  • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
  • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum