St.Paul, Minnesota'da 2002 yılının Kasım ayında, 54 yaşındaki Steven H. Bailey, internetten tanıştığı 53 yaşındaki Maceo F. Brodnax ile kendi dairesinde buluştu. Bailey internette "The True Master" ismini kullanıyor ve edge play dahil olmak üzere BDSM'in diğer pratiklerini de uzun yıllardır yapıyordu (ifadesinde 1970'li yıllardan bu yana kadar yaptığını söylemişti). Yaşadığı bölgedeki Old Guard BDSM topluluğunda tanınan ve sevilen biriydi. Play veya sahnelerinde alkol kullanmaz, geçmişiyle övünür ve "gerçek efendi" lakabının kendisine yakıştığına inanırdı.

Brodnax, nefes oyunları, bondage gibi pratiklerle ilgilenen deneyimli biriydi. Kısacası iki kişide tehlikelerin farkındaydı. Ama daima söylediğimiz ve yazdığımız gibi "hiçbir şey asla %100 güvenli olmaz. Çevresel faktörleri kontrol edemeyebilirsiniz". Brodnax, Bailey'den nefes oyunu yapmasını istedi. Başlangıçta her şey yolunda ve güzeldi. Ta ki Brodnax, Bailey'den sahneye "kendinden geçmek isteğini"belirterek bu şekilde devam etmesini istedi. Her şey rıza dahilinde gerçekleşiyordu (2 Kasım 2002).

Bailey bir gaz maskesi buldu, kloroformu maskeye bağladı ve dikkatlice gazı vermeye başladı. Tam bu sırada cep telefonu çaldı. Brodnax kendinden geçmeye başlamıştı. Ama Bailey 50 dakikalık bir görüşme yapacağını bilmiyordu. Bailey "zamanın nasıl geçtiğini" farketmediğini ve aslında "çok dikkatli" olduğunu belirtmiş, Brodnax'ın nabzının olmadığını ve artık öldüğünü anladığında çoktan iş işten geçmişti. Ne yardım çağırdı, ne de polise gitti.

Bailey cesetten kurtulmaya karar verdi, onu bir kaç gün evinde tuttuktan sonra bir gece saat 3 sularında cesedi arabasının bagajına koymaya çalışırken komşusu olan biteni fark edip polise ihbar etti. Aralık 2002'de görülen davasında 48 ay hapis cezası almış, Bailey'in avukatları buna itiraz ederek temyize başvurmuş ve 2004 yılında sonuçlanan temyiz davasında Bailey'in cezası 72 ay olarak sonuçlanmıştır.

Temyiz mahkemesinin karar metninde;

Devlet, bölge mahkemesi aşağıdaki faktörlere dayanarak 48 aylık olası cezayı iki katına çıkarmayı talep etmiştir:

 • Mağdurun güvenin kötüye kullanılması;
 • Mağdurun savunmasızlığı;
 • Yardım çağrısının yapılmaması
 • Suçun gizlenmeye çalışılması
 • Ölüm izlerini ortadan kaldırmaya çalışarak kendisini suçsuz bırakma girişimleri;
 • Pişmanlık eksikliği

maddelerine dayanarak cezayı düşürmemiş aksine arttırmıştır.

 

Tags:
1 Yorum
 1. monteLordu 2 ay önce

  Bence yeterli bir ceza degil ,50 dk telefonda kalması da ne demek ,gaz maskesi takılı halde ..

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum