St.Paul, Minnesota'da 2002 yılının Kasım ayında, 54 yaşındaki Steven H. Bailey, internetten tanıştığı 53 yaşındaki Maceo F. Brodnax ile kendi dairesinde buluştu. Bailey internette "The True Master" ismini kullanıyor ve edge play dahil olmak üzere BDSM'in diğer pratiklerini de uzun yıllardır yapıyordu (ifadesinde 1970'li yıllardan bu yana kadar yaptığını söylemişti). Yaşadığı bölgedeki Old Guard BDSM topluluğunda tanınan ve sevilen biriydi. Play veya sahnelerinde alkol kullanmaz, geçmişiyle övünür ve "gerçek efendi" lakabının kendisine yakıştığına inanırdı.

Brodnax, nefes oyunları, bondage gibi pratiklerle ilgilenen deneyimli biriydi. Kısacası iki kişide tehlikelerin farkındaydı. Ama daima söylediğimiz ve yazdığımız gibi "hiçbir şey asla %100 güvenli olmaz. Çevresel faktörleri kontrol edemeyebilirsiniz". Brodnax, Bailey'den nefes oyunu yapmasını istedi. Başlangıçta her şey yolunda ve güzeldi. Ta ki Brodnax, Bailey'den sahneye "kendinden geçmek isteğini"belirterek bu şekilde devam etmesini istedi. Her şey rıza dahilinde gerçekleşiyordu (2 Kasım 2002).

Bailey bir gaz maskesi buldu, kloroformu maskeye bağladı ve dikkatlice gazı vermeye başladı. Tam bu sırada cep telefonu çaldı. Brodnax kendinden geçmeye başlamıştı. Ama Bailey 50 dakikalık bir görüşme yapacağını bilmiyordu. Bailey "zamanın nasıl geçtiğini" farketmediğini ve aslında "çok dikkatli" olduğunu belirtmiş, Brodnax'ın nabzının olmadığını ve artık öldüğünü anladığında çoktan iş işten geçmişti. Ne yardım çağırdı, ne de polise gitti.

Bailey cesetten kurtulmaya karar verdi, onu bir kaç gün evinde tuttuktan sonra bir gece saat 3 sularında cesedi arabasının bagajına koymaya çalışırken komşusu olan biteni fark edip polise ihbar etti. Aralık 2002'de görülen davasında 48 ay hapis cezası almış, Bailey'in avukatları buna itiraz ederek temyize başvurmuş ve 2004 yılında sonuçlanan temyiz davasında Bailey'in cezası 72 ay olarak sonuçlanmıştır.

Temyiz mahkemesinin karar metninde;

Devlet, bölge mahkemesi aşağıdaki faktörlere dayanarak 48 aylık olası cezayı iki katına çıkarmayı talep etmiştir:

  • Mağdurun güvenin kötüye kullanılması;
  • Mağdurun savunmasızlığı;
  • Yardım çağrısının yapılmaması
  • Suçun gizlenmeye çalışılması
  • Ölüm izlerini ortadan kaldırmaya çalışarak kendisini suçsuz bırakma girişimleri;
  • Pişmanlık eksikliği

maddelerine dayanarak cezayı düşürmemiş aksine arttırmıştır.

 

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account