Yapabileceğiniz temel BDSM uygulamalarından biri, kölenin/itaatkarın neler olduğunu bilmesine engel olmaktır (Deprivation). Bu, duyumların daha da yoğunlaşmasını sağlar ve köle öğrenmeye çalıştığı uygulamalarla uyumlu hale gelir. Bununla birlikte, duyusal tetiklemeler, bir köleye vermek veya öğretmek istediğiniz “dersten” uzaklaşmasını, anlayamadığı durumu duygusal anlamda yanlış yorumlamasına neden olabilir.
Bu yüzden duygusal tetiklemeleri ve uyarıları, sezgileri (duyguları) ile değil genellikle mantığı ile düşünen köle/itaatkarlarda uygulamak olumlu sonuçlar verecektir. Bunun için terk etme, yalnızlaştırma ve üzerinde psikolojik baskılar kullanarak durumu gözlemleyebilirsiniz. Bu uygulama fiziksel ve Mental (Deprivation) iki ayrı konu olarak düşünülebilir. Ben burada mental (Deprivation) baskı ve etkileri üzerinde yazmaya çalışacağım.

Belki de Ona Yapacağın En Büyük İyilik Terk etmektir 🙂

BDSM Ceza
Mental ve zihinsel deneyimlemelerin pek çoğu efendinin tetiklemesi, kölenin yetersizliğinin su üstüne çıkartılması, sürecin hızlandırılması gibi dinamiklerle tetiklenebilir. Tam sahip olduğunu ve itaat edebileceğini düşündüğü anda terk edilmek ve buna (bir umut bırakarak) inanmasını sağlamak,  ona mantıksız ve yersiz gelecek, sorgulamalarıyla bir anlam bulmaya çalışacak ve genellikle de bulacaktır. Fakat bunun sonucunda itaat etmek ile bir bağ kurmaya ve bu duyguyu sindirme aşamasında öz eleştiriler yaparak aynı durumu bir daha tekrarlamayacaktır.
Bir insanın duygusal zekası ve duygularıyla bağ kurmasının temel şartlarından birisi “farkında olması için farkındalığını azaltmak” diyebileceğim ters psikoloji uygulamalarıdır. Egosu üzerinde baskı olan ve efendisinin yaptığı, verdiği tüm görev ve koşulları sorgulayarak bir mantık zincirine oturtmaya çalışan köle/itaatkar, kavram olarak bir sonsuz döngü içinde düşünmeye ve anlamadığı noktada da, anlamsızlaştırmaya başlayacaktır. İşte bu noktada verilen görevler ve itaatin öğrenme süreci sonuçsuz kalmaya mahkumdur.
O sebeple verdiğim görevlerde “21 gün kuralı” ve günlük konuşmalardaki subliminal ögelere dikkat etmeye özellikle çalışıyorum. Bu süreç içerisinde davranışların iyileşmesi, benimsenmesi, görev ve ilişki bilinci gibi pek çok partikülde fayda sağlar.
Zaman ve mekan kavramı duygusal değildir. Mantıksaldır. Bu kavramın yerleşik ve kölenin odağında olmasını sağlamak için mental ve zihinsel eğitimin temel bileşeni, davranışların yerleşik hale getirilmesi ve bu uygulamanın sonucunda, kölenin veya itaatkarın, kendi kişiliğini benimseyerek daha iyi hizmet edecek bir birey haline dönüşmesini sağlar. Hemen öyle itiraz etmeyin.. Adler diyor ben değil 🙂

Var mı bir ölçüsü sen onu söylesene bi?

Var elbette. Hem riskli hem de bilinçli olması gerekir. Zihin ve duygu ilişkisi ve bunların üzerindeki deneyimler de, itaatkarın limitlerini bilmenin en büyük gereksinimidir. Depresif, agresif, saldırgan, kaygı bozuklukları ve kompleksli kişiliklerde ters tepmesi muhtemeldir. Ama bunun dışındaki itaatkar/köleler üzerinde genellikle onları daha kararlı ve istekli hale getirdiği de gözlemlenmiştir. Yine Adlerian psikanalizindeki televizyon kanalı değiştirme meselesinde olduğu gibi bir durumdur bu. Tek fark bunu kendisi değil siz planlar ve uygularsınız.
Tags:
5 Yorum
 1. Unknown 4 sene önce

  "Mental ve zihinsel deneyimlemelerin pek çoğu efendinin tetiklemesi, kölenin yetersizliğinin su üstüne çıkartılması, sürecin hızlandırılması gibi dinamiklerle tetiklenebilir. Tam sahip olduğunu ve itaat edebileceğini düşündüğü anda terk edilmek ve buna (bir umut bırakarak) inanmasını sağlamak,  ona mantıksız ve yersiz gelecek, sorgulamalarıyla bir anlam bulmaya çalışacak ve genellikle de bulacaktır. Fakat bunun sonucunda itaat etmek ile bir bağ kurmaya ve bu duyguyu sindirme aşamasında öz eleştiriler yaparak aynı durumu bir daha tekrarlamayacaktır." Burada kölenin kölenin öz eleştiriler yaparak tekrarlamayacağı durum kölenin Efendisi'nin onu terketmesi halinde yaptığı gereksiz sorgulamalar mı yoksa cümle içerisinde kölelerin anlaması gereken bir gizli özne var da onu otomatik olarak anlayıp, bu "benim sorduğum soruyu sormaması bile gerekir" bir durum mu var ? Teşekkürler

 2. olric salinger 4 sene önce

  Bdsm in en önemli noktasına değindiğiniz için teşekkür ederim.
  Mental dokunuşlar hassas ve karmaşık bir detay gibi geliyor bana…psikolojiyi ve kölesini çok iyi tanıyan bir Efendinin elbette hasarsız bir şekilde bundan haz alacağına ve kölesinden daha iyi verim alacağına eminim.
  Tekrar teşekkürler.

 3. Janet Mistress 4 sene önce

  Teşekkürler Olric.

 4. Adsız 4 sene önce

  Yine güzel harika bir yazı dizisi olmuş, elinize sağlık. Mental 'BSDM' beyine ve ruha hükmetmek ne muazzam bir oluşum. Kürklü Venüs'de Wanda, Severine sen erkek değilsin sen aşşağılık bir mahluksun, böyle bir erkek istemediğni belirtiyor 'Acı sözlerle' hatta uzaklaşıyor ondan soğuk davranıyor icsel olarak yalnız döneme girdigi bir aralık oluyor ama Severin beni ne kadar kötü kullanırsan ne kadar gaddar olursan ben o kadar daha çok sever ve daha çok taparım. Saygılar ve sevgiler. Owk Simon.

 5. Janet Mistress 4 sene önce

  Çok Teşekkürler.

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum