Daddy / Mommy, şefkatli ve kollayıcı bir rol üstlenmekten hoşlanan dominantlar için kullanılan terimdir. Bunlar çoğunlukla boy/girl (genellikle little olarak kullanılır) arketipleri ile eşleşirler. DDLG, Daddy Dom / Little Girl anlamına gelir ve BDSM topluluğunda sıklıkla kullanılan bir terimdir.

Tüm diğer dominantlar gibi daddy ve mommy kontrol altında tutmaktan hoşlanır. Kontrolleri yazılı kurallar şeklinde olabilir, boy / girl için kıyafetler seçebilir ve bir ebeveyn gibi onlar adına kararlar verebilir. Daddy ve mommy arketipleri genellikle sabırlı ve anlayışlıdırlar.

BDSM, daddy, mommy ve little ilişkilerinde farklı şekillerde görülebilir. Little rolünü üstlenenleri, çocuk gibi neşe ve coşkularını teşvik etmek ve onlara istedikleri kontrolü göstermek arasında bir denge kurarlar. Bu nedenle hem Daddy hem de Mommy adını ve aynı zamanda dominant sıfatlarını kendilerine uygun görürler.

Hangi Arketip İle En İyi Uyumu Sağlarlar

Daddy, Mommy Dominantlar, özellikle koruyucu doğaları nedeniyle sonrası bakımı (aftercare) içgüdüsel olarak yaparlar. En iyi eşleştikleri arketipler, içgüdüsel sevgi ve sonrası bakıma en çok ihtiyaç duyan artketipler olan girl/boy arketipleridir. Girl / boy arketipleri kendilerine şefkat gösterilmesini, oyunlar oynanmasını, saçlarının taranmasını kısacası bir çocuk gibi davranmayı arzu ederler. Bu arketipin belirleyici özelliklerine en iyi hitap eden dominant arketipide bu sebeple Daddy / Mommy arketipidir.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account