Günümüz modern zamanlarında kinkster olmak artık eskiden olduğu kadar zor değil. Sosyal medya ve internetteki gelişmeler sayesinde, daha hızlı iletişim kurmak ve tanışmak oldukça kolay. Fetlife gibi kısıtlı, yeni nesil araçlara kapalı çevrimiçi BDSM topluluklarının rekabet yeteneğinin olmayışı, son üç yılda ülkemizde küçük BDSM topluluklarının ortaya çıkmasını sağladı. Haliyle kinkster'ların sosyalleşmeleri ve çevrimiçi bir BDSM topluluğuna katılmaları için özellikle şu dönemde harika fırsatlar oluşmuş oldu.

Toplulukta yeni iseniz ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, çevrimiçi bu topluluklar ve platformlar size evinizin rahatlığında cep telefonunuzla erişme ve keşfetme kolaylığı sunar. Bununla birlikte, kendi güvenliğinizi de göz önünde bulundurmanız önemlidir. BDSM dünyasında çevrimiçi gezinmek bazen zor olabilir, bu yüzden biraz okuma yapmak ve her zaman tetikte olmak gerekir.

Güvende kalmanız, eğlenceli ve tatmin edici zaman geçirdiğinizden emin olabilmeniz için size bazı ipuçları hazırladık.

Anonim Kalın

İster çevrimiçi, isterse fiziksel olarak katıldığınız bu topluluklarda ne kadar arkadaş canlısı, dosthane ve paylaşımcı olsalar bile anonimliğinizi korumak önemlidir. Gerçek adınızı ve bilgilerinizi unutun, isteyenlere de hiçbir koşulda vermeyin. Akılda kalıcı, sizi temsil ettiğine inandığınız bir isim veya nick seçin. Sizinle teması olacak, internette gerçek kimliğinize ulaşılabilecek ipuçları, fotoğraflar, ekran görüntüleri paylaşmayın. Kimi topluluklar genel anlamda güvenli olsalar bile, kötü niyetli insanların her yerde olabileceğini aklınızdan çıkartmayın. Bilgilerinizin suistimal edilerek, şantaj veya tehdit unsuru olarak kullanılmaması için gizliliğinize önem verin ve koruyun.

Çevrimiçi Topluluğunuzu Seçmek

Bir çevrimiçi topluluğa katılmadan önce, bir süre uzaktan gözlemlemek iyidir. Profilinizi boş bırakın ve inceleyin. Diğer üyelerin yazılarını, konuşmalarını, aktardığı bilgileri değerlendirin. Bunu yapmak katıldığınız yer hakkında bir fikir edinmenize ve ciddi bir şekilde katılıp katılmak istemediğinize karar vermenizde yardımcı olacaktır. Sağlıklı ve dozunda bir şüphecilik böyle bir durumda faydalı olacaktır. Bir profil gerçek olmayacak kadar iyi görünüyorsa, hislerinize ve şüphelerinize kulak verin. İyi görünmesi doğru ve her şeyden önce gerçek olmayabilir.

Topluluğa katılan bireylerin pek çoğu anonim olduğu için, taklitçi, dolandırıcı ve farklı niyetleri olan kişilerin sızması kolay olabilir. Tüm kinky çevrimiçi topluluklar bu risklerin farkında olmalı ve alabilecekleri önlemleri mutlaka almalı. Bizim sitemizde olduğu gibi kimi platformlar, fiziksel etkinlikleri için cep telefonu doğrulaması veya siteye kayıt esnasında bir ön kontrol gerçekleştirebilir. Bu herhangi bir yasal sorun olması halinde kişilerin tespit edilebilmesini ve sorumluluk almalarını kolaylaştırmak amacıyla düşünülür. Sadece kendi güvenliğinizi değil, platformun güvenliğini konusunda da şüpheci davranın.

Size Ne Katabileceğini Sorgulayın

Çevrimiçi toplulukların temel problemlerinden biri de, yeterliliklerinin sorgulanmamasıdır. Amacınız sadece iyi vakit geçirmek olabilir ama iyi vakit geçirirken öğrenmek ve merakınızı gidermek istiyorsanız durum bu noktada çetrefilleşir. Topluluğun diğer üyelerinin kulaktan dolma, doğma fikirlerini doğruymuşçasına verdiğine tanık olduğunuz veya çelişkili tüm durumlarda, mutlaka araştırma ve okumalarınızı yapın.

Topluluktaki Bireylerin Rıza Kavramını Anladığından Emin Olun

Yeni ve yeterli bilgi alışverişi olmayan topluluklarda temel kavramların, bireylerin bilinci ile ortaya çıktığını unutmayın. Bireylerin çoğunluğunun fikri topluluğun fikrini oluşturduğu durumlarda, yanlış ve hatalı sonuçlar olmaması mümkün değildir. Topluluğun bireyler arasındaki ilişkileri, süregelen tartışma ve polemikler kafanızı karıştırıyorsa, uzaklaşın ve gözlemlediğiniz detayları tekrar gözden geçirin. Taciz, rıza ihlali, rıza inşası, homofobi gibi konularda topluluk bilincinin ne düzeyde olduğunu anlamanız için mümkün olduğu kadar bireylerle iletişim kurup seviye tespiti yapın.

Laf Salatası

Topluluğun faaliyetlerini inceleyin. Buluşma ve tanışmalar (munch) dışında gerçekleştirdikleri faaliyetleri, etkinlikleri, kültürel ve sosyal alanda yaptıklarını inceleyin. Farklı kurum ve platformlarla işbirlikleri yapıp yapmadıklarına, ürettikleri içerik ve katkılara gözatın. Bu size topluluğun geneli için olmasa bile, organizasyonun bakışı ve vizyonu hakkında fikir verecektir.

Ele almaya çalıştığımız bu güvenlik protokollerini genişletip bireysel güvenliğinizi gözden geçirebilirsiniz. Güvende kalın.

 

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
  • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
  • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
  • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
  • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
  • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
  • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum