Günümüz modern zamanlarında kinkster olmak artık eskiden olduğu kadar zor değil. Sosyal medya ve internetteki gelişmeler sayesinde, daha hızlı iletişim kurmak ve tanışmak oldukça kolay. Fetlife gibi kısıtlı, yeni nesil araçlara kapalı çevrimiçi BDSM topluluklarının rekabet yeteneğinin olmayışı, son üç yılda ülkemizde küçük BDSM topluluklarının ortaya çıkmasını sağladı. Haliyle kinkster'ların sosyalleşmeleri ve çevrimiçi bir BDSM topluluğuna katılmaları için özellikle şu dönemde harika fırsatlar oluşmuş oldu.

Toplulukta yeni iseniz ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, çevrimiçi bu topluluklar ve platformlar size evinizin rahatlığında cep telefonunuzla erişme ve keşfetme kolaylığı sunar. Bununla birlikte, kendi güvenliğinizi de göz önünde bulundurmanız önemlidir. BDSM dünyasında çevrimiçi gezinmek bazen zor olabilir, bu yüzden biraz okuma yapmak ve her zaman tetikte olmak gerekir.

Güvende kalmanız, eğlenceli ve tatmin edici zaman geçirdiğinizden emin olabilmeniz için size bazı ipuçları hazırladık.

Anonim Kalın

İster çevrimiçi, isterse fiziksel olarak katıldığınız bu topluluklarda ne kadar arkadaş canlısı, dosthane ve paylaşımcı olsalar bile anonimliğinizi korumak önemlidir. Gerçek adınızı ve bilgilerinizi unutun, isteyenlere de hiçbir koşulda vermeyin. Akılda kalıcı, sizi temsil ettiğine inandığınız bir isim veya nick seçin. Sizinle teması olacak, internette gerçek kimliğinize ulaşılabilecek ipuçları, fotoğraflar, ekran görüntüleri paylaşmayın. Kimi topluluklar genel anlamda güvenli olsalar bile, kötü niyetli insanların her yerde olabileceğini aklınızdan çıkartmayın. Bilgilerinizin suistimal edilerek, şantaj veya tehdit unsuru olarak kullanılmaması için gizliliğinize önem verin ve koruyun.

Çevrimiçi Topluluğunuzu Seçmek

Bir çevrimiçi topluluğa katılmadan önce, bir süre uzaktan gözlemlemek iyidir. Profilinizi boş bırakın ve inceleyin. Diğer üyelerin yazılarını, konuşmalarını, aktardığı bilgileri değerlendirin. Bunu yapmak katıldığınız yer hakkında bir fikir edinmenize ve ciddi bir şekilde katılıp katılmak istemediğinize karar vermenizde yardımcı olacaktır. Sağlıklı ve dozunda bir şüphecilik böyle bir durumda faydalı olacaktır. Bir profil gerçek olmayacak kadar iyi görünüyorsa, hislerinize ve şüphelerinize kulak verin. İyi görünmesi doğru ve her şeyden önce gerçek olmayabilir.

Topluluğa katılan bireylerin pek çoğu anonim olduğu için, taklitçi, dolandırıcı ve farklı niyetleri olan kişilerin sızması kolay olabilir. Tüm kinky çevrimiçi topluluklar bu risklerin farkında olmalı ve alabilecekleri önlemleri mutlaka almalı. Bizim sitemizde olduğu gibi kimi platformlar, fiziksel etkinlikleri için cep telefonu doğrulaması veya siteye kayıt esnasında bir ön kontrol gerçekleştirebilir. Bu herhangi bir yasal sorun olması halinde kişilerin tespit edilebilmesini ve sorumluluk almalarını kolaylaştırmak amacıyla düşünülür. Sadece kendi güvenliğinizi değil, platformun güvenliğini konusunda da şüpheci davranın.

Size Ne Katabileceğini Sorgulayın

Çevrimiçi toplulukların temel problemlerinden biri de, yeterliliklerinin sorgulanmamasıdır. Amacınız sadece iyi vakit geçirmek olabilir ama iyi vakit geçirirken öğrenmek ve merakınızı gidermek istiyorsanız durum bu noktada çetrefilleşir. Topluluğun diğer üyelerinin kulaktan dolma, doğma fikirlerini doğruymuşçasına verdiğine tanık olduğunuz veya çelişkili tüm durumlarda, mutlaka araştırma ve okumalarınızı yapın.

Topluluktaki Bireylerin Rıza Kavramını Anladığından Emin Olun

Yeni ve yeterli bilgi alışverişi olmayan topluluklarda temel kavramların, bireylerin bilinci ile ortaya çıktığını unutmayın. Bireylerin çoğunluğunun fikri topluluğun fikrini oluşturduğu durumlarda, yanlış ve hatalı sonuçlar olmaması mümkün değildir. Topluluğun bireyler arasındaki ilişkileri, süregelen tartışma ve polemikler kafanızı karıştırıyorsa, uzaklaşın ve gözlemlediğiniz detayları tekrar gözden geçirin. Taciz, rıza ihlali, rıza inşası, homofobi gibi konularda topluluk bilincinin ne düzeyde olduğunu anlamanız için mümkün olduğu kadar bireylerle iletişim kurup seviye tespiti yapın.

Laf Salatası

Topluluğun faaliyetlerini inceleyin. Buluşma ve tanışmalar (munch) dışında gerçekleştirdikleri faaliyetleri, etkinlikleri, kültürel ve sosyal alanda yaptıklarını inceleyin. Farklı kurum ve platformlarla işbirlikleri yapıp yapmadıklarına, ürettikleri içerik ve katkılara gözatın. Bu size topluluğun geneli için olmasa bile, organizasyonun bakışı ve vizyonu hakkında fikir verecektir.

Ele almaya çalıştığımız bu güvenlik protokollerini genişletip bireysel güvenliğinizi gözden geçirebilirsiniz. Güvende kalın.

 

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account