bdsm mentor

BDSM'de mentor ilişkisine sürekli olarak rastlanır. Bir tür usta / çırak ilişkisi olarak değerlendirebileceğimiz bu ilişkide, deneyimli bir S tipi veya D tipi kendi deneyimlerini aktarmaya çalışır. Bu ilişki de aslında bir dinamik ve rutin şeklinde devam eder. Öğrencinin (Danışanın veya çırağın) mentroun felsefesini benimsemiş, yol göstericiliğini kabul etmiş ve güvendiği biri olması gerekir.

Bir Mentora İhtiyacım Var mı?

BDSM'yi etik açıdan, akıllıca ve öğrendiğiniz doğru bilgilerle yapmanız için bir mentora sahip olmanız gerekmez. Ancak genel olarak yeni veya belirli bir düzeye ulaştığınızda mutlaka ileri düzey bilgilendirici bir kaynağa ihtiyaç duyarsınız.Yaşanılarak kazanılmış olan pratikleri yeniden süreç içinde mutlaka sizde öğrenebilirsiniz. Fakat daha önceden doğruluğu kanıtlanmış ve uygulanmış yöntemleri öğrenerek siz de bir noktada başkasına aktarabilir ve kültürün bireyler arası gelişmesine yardımcı olursunuz. Usta çırak ilişkisinin temelinde bilgi sahibi olan kişinin bilgilerini pratiklerle çırağına aktarması, uygulamanın püf noktalarını göstermesi ve aynı zamanda bu süreç içinde nedensellik ilişkisine bağlı kalarak sebep/sonuçlarıyla birlike bir öğretme metodolojisi geliştirmesidir.

Oryantasyonunuz ne olursa olsun dilerseniz kendi oryantasyonunuzda dilerseniz farklı bir oryantasyona sahip güvendiğiniz bir kişinin mentorluğunu kabul edebilirsiniz.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account