İplere ilgi duyan herkesi yeni bir oluşum olan shibariturk.com çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz.

Geleneksel bağlama sanatı shibari (Kinbaku - Bondage) 'yi teknikleri, görselleri, bağlama stilleri ile tanıtmayı ve shibari'nin sadece erotik değil bir yaşam kültürü olduğunu anlatmayı amaçlamaktayız. Günümüzde shibari yogadan meditasyona, sanattan performansa kadar pek çok sosyal etkinlikte popülerdir ve yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Peki Bir Model ve Bir Rigger Nasıl Çalışacak

  • Rigger (Nawashi, Bakushi, Kinbakushi) Rope Model'in bedensel özerkliğine saygı duyarak, sınırları dahilinde modelin bedenine en uygun teknik ve görsel düzende shibari çalışmasını gerçekleştirecektir.
  • Model, bedensel özerkliğine ve tercihlerine tamamen kendi karar verecek, rigger ile bağlanma şeklini müzakere edecek ve uygun koşullarda shibari performansı bir workshop tadında gerçekleştirilecektir.
  • Model isterse maske kullanabilecek, isterse yüzünü gizleyebilecek, modelin ve riggerın isteği haricinde gizliliklerini ihlal edecek herhangi bir müstehcen, çıplaklık ve seksüel eylem gerçekleşmeyecektir.
  • Amaç sadece shibari rope art'ın tanıtılması, yaygınlaştırılması ve aktarılmasına yönelik olacaktır. 
  • Workshoplarımız sırasında düğümler, shibari tarihçesi, çağdaş shibari performans sanatçıları gibi bilgiler modellerimize aktarılacaktır.
  • Konusunda uzman terapist ve tıbbi danışmanlarımız nezdinde anatomi ve güvenlik bilgileri aktarılacak ve gerekli durumlarda güvenlik konusunda brifing, oturum, eğitim verilecektir.

Belki de Bir RopeBunny'sinizdir Kimbilir?

Başta da belirttiğimiz gibi eğer iplere ilgi duyuyorsanız, İstanbul'da oturuyorsanız, meraklıysanız, nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız içinizdeki cevherin çıkmasına izin verin. Oluşumumuz beden pozitif, cinsiyet pozitif, ırk pozitif bir çatıdır. Her shibari ilgilisine gerekli çalışma koşulları sağlanacak ve rahat edeceği bir ortam oluşturulacaktır. 
Çalışamalardan bazı örnekler için instagram profilimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsin. 
Şimdi eğer ilgileniyorsan yan sekmedeki kısa formu doldurup yollar mısın?

[ninja_form id=1]

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

©2019 BDSM Kültürü

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account