BDSM Kültürü Film önerilerinde olmazsa olmaz bir profilin biyografisinden kesiti işleyen filmi aktarmak istedik; Marquis de Sade. Serge Bramly'nin cesur romanından beyazperdeye uyarlanan film; sadizmin kuramcısı olarak kabul edilen Marquis de Sade 'nin hayat hikayesine yer veriyor. Ateizm inancı, şahsi cinsel zevkleri ve aykırı yazılarından dolayı bir süre hapishanede ağır işkence gören Marquis de Sade'in hayatının bu zor dönemini sinema severler ile paylaşan film; daha sonra kendisinin lüks bir hapishaneye nakledildikten sonra değişen hayat standartlarına yer veriyor.

Rejimin hem kendisi hem de toplum üzerinde etkin kıldığı bütün baskı ve kısıtlamalara inat niteliğinde bir taraftan gününü gün eden Marquis de Sade diğer taraftan da neredeyse her kesimden tepki toplayacak nitelikte bir sefehat tiyatrosu sahnelemekten de geri durmaz.

Yönetmen koltuğuna Benoit Jacquot'nun oturduğu filmin senaryosunda ise Jacques Fieschi ve Bernard Minoret ikilisinin imzası bulunuyor. - http://www.beyazperde.com

İlk gösterim tarihi: 23 Ağustos 2000
Yönetmen: Benoît Jacquot
Uyarlandığı eser: La terreur dans le boudoir
Film müziğinin bestecisi: Francis Poulenc
Senaryo: Jacques Fieschi, Serge Bramly

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account