Gag, bazen seksüel bondage ve BDSM roleplay için genellikle erotik amaçlı kullanılan bir ekipmandır. Gag çoğunlukla esaret içeren BDSM disiplinleri ile birlikte kullanılır, bondage gibi.

Gag çeşitli sebeplerle kullanılabilir. Bazılar sadece erotik zevk için kimileri de Dom/sub ilişkisinde.. Diğer fiziksel kısıtlamalarla kombine edildiğinde gag takılması bir BDSM sahnesinde çaresizlik ve tam esaretin tamamlayıcısı olabilir. Bazıları için fiziksel esaret olmaksızın gag takmak bir aşağılama eylemidir.

Kullanılan gag türü, tarafların zevkine ve sahnedeki rollere ve güvenlik koşullarına göre değişebilir. Bazı gag'lar ağız içini doldurmak bazıları da ağzı açmaya zorlamak için tasarlanmıştır. Belkide buna göre gag türlerini üç gruba ayırmak mümkündür. Ağız içini dolduran, ağzı açmak için zorlayan ve ağız üstünden takılan.

En Yaygın Kullanılan Gag Türleri

Ball Gag (Top/Küre) : Genellikle ortasından geçen bir kayışı olan, kauçuk veya silikon toptur. En yaygın çap 44 mm'dir, ancak diğer boyutlarda da bulunabilir.
Bit Gag (Gem) : Genellikle Pony Play için kullanılan gag türüdür. Bir at kayışına bağlı olan gem/yular şeklinde kullanımı yaygındır. Fakat diğer BDSM sahnelerinde de kullanılır.
Butterfly Gag (Kelebek) : Şeklinin benzerliğinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Ağız içinde yerleştirilen ve bir hortuma bağlı el pompası yardımıyla ağız içinde şişerek ağzı doldurabilen gag türüdür.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account