Kişisel sorumluluk, kinky rıza farkındalığı şeklinde (bu şekilde kullanmak daha doğru gibi geliyor bu kavramı) açıklanabilecek PRICK,  RACK'den evrildi. PRICK, terimi, risklerin bilinçli bir analizinin yanı sıra, eylemleriniz için kişisel sorumluluk alma kavramını vurgulamaktadır. Ortaya çıktığı 2009 yılından bu yana pek çok kişinin kendini bu şekilde tanımlamayı uygun bulduğu bir rıza kavramı haline geldi. PRICK (Personal Responsibility Informed Consensual Kink), felsefesi, bireylerin içinde bulundukları riski kabul etme veya reddetme konusunda kişisel bir sorumluluğa sahip olduklarını ve ortaya çıkan sonuçlarla yaşadıkları deneyimin RACK gibi bir katmanın karşılamadığından yakınan topluluklar tarafından  geliştirilmiştir.

PRICK temel felsefesinin altında, tarafların ortaya çıkan sonuçları ve riski bildiği ve eşit olarak bu riskleri kabul ettikleri şeklinde bir temel argüman yatar. Bu bir tür, sorumluluk bilincinin aynı sahnenin paylaşılması gibi paylaşabileceğinin göstergesi olarak kabul edilir.

Bir kişinin, kink yaşam tarzı içindeki belirli riskli faaliyetlerde bulunma kararını alma sorumluluğunu kabul etmesi, bu faaliyetlerle ilişkili olabilecek tehlikeleri de bilmesini gerektirir. Bu nedenle, ortaya çıkacak sorunlardan sonra, bir başkasını suçlamak yerine, istenmeyen sonuçların sorumluluğunu kabul ederler.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account