Bir paraphilia olarak, idrar tüketilebilir veya kişi içinde banyo yapabilir. Diğer varyasyonlar arasında ıslanma veya bir başkasının pantolonlarında veya iç çamaşırlarında idrar görmesi veya yatağı ıslatması bulunur. Diğer urolagnia (water sports) türleri, idrarla ıslatılmış giysiler veya vücut parçaları koklamak suretiyle cinsel olarak uyandırılma eğilimini içerebilir. Çoğu durumda, idrar kokusu veya görme ile cinsel eylem arasında güçlü bir korelasyon veya şartlanma ortaya çıkar. Bazı bireyler için bu fenomen, fetiş ve / veya çocukluktan kaynaklanan uyarılmayı içerebilir.

BDSM pratikleri arasında genellikle humiliation play kapsamında yapılır. Water Sports aynı zamanda Piss Play, Golden Shower gibi terimlerle de anılır.

Nedir?

Water-Sports esasında idrar oyunları ya da birinin üzerine ya da içine işemekten oluşan eylemlerin tamamıdır. Bu tür eylemler aynı zamanda aşağılamak, cezalandırmak ya da sembolik olarak sahiplik belirtmek için uygulanabilir.Aynı zamanda idrarın tadı ve kokusu değiştirilebilir ki bu Water-Sports aktivitelerinde sıkça başvurulan bir yöntemdir.Bunun için kahve ve çay tüketilebilir, yüksek protein içeren yiyecekler ve yeşillikler –özellikle brokoli ve kuşkonmaz- de acı tadını veren üreyi arttırdığı için genelde tercih edilmez. İdrar eğer idrar yolu enfeksiyonu ya da mesane enfeksiyonunuz yoksa son derece sterildir çünkü içerisinde canlı organizma bulundurmaz. Hatta musluk suyundan ve kandan bile daha temizdir .Ancak her ne kadar idrar kandan daha steril ve hastalık bulaştırma riski çok daha düşük olsa bile bazı patojenler yine de idrar yoluyla bulaşabilir. Bunların başında bel soğukluğu (gonore), HIV, hepatit ve klamidya gelir; bu yüzden ilgilenen kişilerin kesinlikle önceden test edilmeleri önemlidir.

Önce Güvenlik

Water Sport yapmak isteyenler için, güvenli olup olmadığını düşünmek gerekir. İdrar sağlayıcı parnerin ilaç alıp almadığı, nasıl beslendiği gibi konular önemlidir. Unutmayın ki, tüm bunlar vücuttan idrarla atılır.

Water sport sırasında, aynı zamanda ürofaji olarak da bilinen ana endişe, sodyum ve mineral içeriğidir. İdrar sağlayan kişinin water sports gerçekleşmesinden bir saat önce su içmesi her zaman en iyi yöntemlerden biridir.

Bakterileri aktarma riskini azaltmak için, idrarın başladığı bir kaç saniyeden sonrasında faaliyeti gerçekleştirmektir. Bu yöntem, idrar yolu enfeksiyonu durumunda idrar yollarının kalan bakterilerden temizlenmesini sağlar.

Araştırmalar, görünür kan izleri olmayan idrarın, CYBE veya HIV bulaştıramadığını göstermektedir. Ama sadece buna dayanarak partnerinizin sağlık durumunu değerlendirmenizi tavsiye etmeyiz. Detaylı bir sağlık raporu daima en iyi yöntemdir.

Bunlara Dikkat Edin

Vücudunuz susuz kalmışsa (dehidrate) water sport (idrar içmeyin) yapmayın.
İdrar söktürücü ilaçlar (lasix gibi) kullanmayın
Partnerinizle birlikte play öncesi etraflıca müzakere yapın

Farklı Varyasyonlar

 • Bebek Bezi (Diapering) / Altını Islatma : Bir kişinin altını ıslatması veya bunu yapan başka bir kişiyi gözlemlemesi ile cinsel olarak uyarılması.
 • İnceleme : Bottom 'un idrarı, genellikle küçük düşürme eylemi olarak tıbbi prosedürün veya play için sahte tıbbi prosedürün bir parçası olarak saklanır ve incelenir.
 • Teşhircilik: Yabancılar tarafından açıkça görülmek amacıyla belirgin şekilde çaresiz olmak veya kendini ıslatmak. Uygulayıcılar, alışveriş merkezi veya park gibi halka açık yerlere gitmeyi en çok yaptıkları eylem olarak bildirmişlerdir.
 • Altın Duş (Golden Shower) / İnsan pisuar: BDSM topluluklarında, bottom' ın bir Top için pisuar olarak hizmet etmesi yaygındır.
 • Omorashi: İdrar yapma ihtiyacı dayanılmaz olana kadar kendi idrarını tutma veya acil olarak idrar yapma ihtiyacı olan başka bir kişiyi izleme eylemi. Bu fetiş bazen çocukluk çağında ihtiyaç duymanın ya da idrar yapmak için başka bir ihtiyaç görmenin hatıralarından kaynaklanır. Uyarılma, o kişinin vücut hareketlerini veya yüz ifadelerini görerek tetiklenebilir. Ayrıca, idrara çıkmaları gerektiğini söyleyen kişi tarafından da tetiklenebilir. Uyarılma, çaresizlik ve dolu bir mesaneye sahip olma hissinden gelir.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum