Kink bağlamında Primal (ilkel) Play, doğrudan dürtülerle ve dürtüleri harekete geçirerek tamamen doğal ve ilk özünü anlamak temeline dayanan bir disiplindir.  Bunlar ham, kaba cinsel duygular olabilir, ama aynı zamanda sevinç, sersemlik, derin sevgi, koruma ve yakınlık duyguları, derin hassasiyet duyguları, hatta üzüntü ve keder olabilirler.

“Primal” mutlaka “kaba” (zorunlu olsa da) anlamına gelmez; mevcut hisler ne olursa olsun, daha fazla ham ve olabildiğince doğal (uygar olmayan) olma meselesidir. Primal terimi bir oyun türüne, bir kimliğe veya bir ilişki tarzına atıfta bulunabilir ve Primal Play genellikle evcil hayvan (pet play) oyunlarıyla anılır.

Öncelikli eğilimler genellikle protokolle ilgili katı yapılara uymazlar, ancak çoğu zaman hakimiyet göstergesi için genellikle bir d / s ilişkisi içerisinde gerçekleşir.
Primal Play bazen tercih edilen rollere göre ayrılır:

  • Primal(İlkel) Predator (Yırtıcı): Avı arayan ve avını yakalamaya çalışan primal.
  • Primal(İlkel) Prey(Av): Bir avcı tarafından avlanmak, yakalanmak isteyen primal.

Primal Play genellikle kaba vücut hareket ve davranışlarıyla oynanan ve korku içeren unsurları içerir. Ham ve filtrelenmemiş duyguları ve tepkileri kasıtlı olarak kullanmaya devam etmek, bazen kişilerin rollerine aşırı adaptasyonunu tetiklediği için "edge play" kapsamında düşünülebilir.

 

Kaynak : http://www.bdsmwiki.info/Primal

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account