Rope bunny (İp/Halat tavşanı), bondage topluluğu içinde, ip sanatçısı olarak bilinen biri veya başka bir kişi tarafından ip ile bağlanmış birini belirtmek için kullanılan bir terimdir. Genellikle rope bunny, bağlanan modelleri ifade etmek için kullanılır, ancak halatla bağlanmış olan herkesi ifade etmek için de kullanılmayabilir. Genellikle bondage topluluklarında kadınlar için yaygın kullanıldığı görülür.

Rope bunny nispeten yaygın bir terim olmasına rağmen, BDSM topluluğundaki bazı insanlar bu terimin kullanılmasını, bir av olarak ortaya atılmış kurban izlenimi yaratmasından dolayı (özellikle veganlar) hatalı ve rope-bottom terimini daha nötr bir tanım yapması açısından doğru buluyor.

Bunun dışında bunny (tavşan) denildiğinde aklınıza ne geliyor? Sevimli, zararsız, pasif bir canlı. Ama asıl bunlar dışında atıfta bulunulan Playboy maskotuna ve tavşanın hızlı üreme yetisine olan vurgudur. Bu bakış açısı bir rope bottom'ı eşit bir seviyede görmekten uzak olmakla birlikte, rope bottom'ı değersizleştiren tehlikeli bir bakış açısı olarak kabul edilebilir.

Birçok rope bottom, vücutlarının kontrolünü, onları manipüle edebilen ve uygun gördükleri şekilde bağlayabilecek bir başkasına (riger - rope top) teslim ederler. İpin bedenlerindeki sıkma ve rahatlatma hissi, sahne sonrasında ip izleri pek çok rope bottom için çekici ve duygusal bir etki yaratır.

Her türlü bondage katılımda olduğu gibi, rope bottom olmayı kabul etmek bir dereceye kadar risk taşır. Bağlanmış biri asla yalnız bırakılmamalıdır. Ayrıca, kan dolaşımın ve nefes alıp verme gibi hayati fonksiyonlarının tehlikeye girmemesini sağlamak için izlemek, rigger ve sahne izleyicilerinin sorumluluğundadır.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account