İster yeni başlamış bir BDSM ilgilisi, isterse uzun zamandır hayatında BDSM pratiklerini gerçekleştiren biri olun pek çok mit, doğru kabul edilen hatalı / yanlış şeyler duyabilirsiniz. Bunların çıkış noktalarını genellikle insanların dünya görüşü, çevresi ve inanmak istediği şeyler oluşturur. Aşağıda bunların kısa bir listesini vermeye çalıştık.

Yanlış: Sınırsız Köle / İtaatkâr
Gerçek: Evrenin bile sınırlarının kanıtlandığı bir dünyada bir betimleme aracı olarak "sınırsız" kelimesi kullanılıyor olsa bile, insan bedeni ve psikolojisi için bu mümkün değildir. Kendisini bu şekilde tanımlayan bireyler, karşısındaki kişinin tüm arzularını ve taleplerini yerine getirebileceklerine inandıkları bir ruh halindedir. Bu söylem genellikle amaca ulaşmak için en etkili ve kabul gören, çoğunlukla BDSM ile ilgili olmayan ve pek de bir şey bilmeyen bireylerin söylemleridir.

Yanlış : Gerçek Bir BDSM İlişkisinde Güvenli Kelime Yoktur
Gerçek : TPE gibi bir dinamiğin olmadığı her ilişki türünde güvenli kelime, kişiler arasındaki kontrol ve güvenliği sağlar. Hem psikolojik hem de fiziksel yaralanmalardan kaçınmak için güvenli kelime zorunludur. Güvenli kelime vermeyeceğini söyleyen biri büyük bir tehlike demektir. Güvenli kelimeler rahatlıkla kullanılabildiği zaman ilişki anlamlı ve daha keyifli hale gelir.

Yanlış : BDSM Seks Demektir
Gerçek : Herhangi bir BDSM sahnesinde cinsel bir temas olmaması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Ayrıca pek çok BDSM ritüeli ve Play'i (oyunu) cinsellik içermez. Ageplay, puppy play, fox hunting gibi playler genellikle cinsellikle ilgili olmayanlara verilebilecek örneklerdir.

Yanlış : AgePlay İcra Edenler Pedofilidir
Gerçek : Rıza dahilinde bir yetişkinin bir çocuk gibi davranmasını kapsayan age play 'de dominant genellikle ebeveyn rolünü üstlenir. Onunla zaman geçirmek, onu eğlendirmek, bakımını ve ihtiyaçlarını karşılamak gibi rol üstlenen dominant için genellikle seksüel bir eylem gerçekleşmez.

Yanlış: Hayatta Dominant/İtaatkar Olan Birinin BDSM Rolü Yine Bu Olacaktır
Gerçek : En yaygın kanılardan biri olarak karşımıza çıkan bu düşünce tamamen hatalıdır. Sosyal yaşamındaki tavrı, davranışı ne olursa olsun tam aksi bir rolü olabilir. Böyle bir ayraç veya kanıt olmamakla birlikte bu fikri savunanlar genellikle özgüven eksiği olan, kendisinden başkasının fikirlerini önemsemeyen ve genellikle de narsist, kendi deneyimlerinin dışında bir dünya olmadığına inanan kişilerdir.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
  • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
  • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
  • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
  • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
  • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
  • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum