İster yeni başlamış bir BDSM ilgilisi, isterse uzun zamandır hayatında BDSM pratiklerini gerçekleştiren biri olun pek çok mit, doğru kabul edilen hatalı / yanlış şeyler duyabilirsiniz. Bunların çıkış noktalarını genellikle insanların dünya görüşü, çevresi ve inanmak istediği şeyler oluşturur. Aşağıda bunların kısa bir listesini vermeye çalıştık.

Yanlış: Sınırsız Köle / İtaatkâr
Gerçek: Evrenin bile sınırlarının kanıtlandığı bir dünyada bir betimleme aracı olarak "sınırsız" kelimesi kullanılıyor olsa bile, insan bedeni ve psikolojisi için bu mümkün değildir. Kendisini bu şekilde tanımlayan bireyler, karşısındaki kişinin tüm arzularını ve taleplerini yerine getirebileceklerine inandıkları bir ruh halindedir. Bu söylem genellikle amaca ulaşmak için en etkili ve kabul gören, çoğunlukla BDSM ile ilgili olmayan ve pek de bir şey bilmeyen bireylerin söylemleridir.

Yanlış : Gerçek Bir BDSM İlişkisinde Güvenli Kelime Yoktur
Gerçek : TPE gibi bir dinamiğin olmadığı her ilişki türünde güvenli kelime, kişiler arasındaki kontrol ve güvenliği sağlar. Hem psikolojik hem de fiziksel yaralanmalardan kaçınmak için güvenli kelime zorunludur. Güvenli kelime vermeyeceğini söyleyen biri büyük bir tehlike demektir. Güvenli kelimeler rahatlıkla kullanılabildiği zaman ilişki anlamlı ve daha keyifli hale gelir.

Yanlış : BDSM Seks Demektir
Gerçek : Herhangi bir BDSM sahnesinde cinsel bir temas olmaması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Ayrıca pek çok BDSM ritüeli ve Play'i (oyunu) cinsellik içermez. Ageplay, puppy play, fox hunting gibi playler genellikle cinsellikle ilgili olmayanlara verilebilecek örneklerdir.

Yanlış : AgePlay İcra Edenler Pedofilidir
Gerçek : Rıza dahilinde bir yetişkinin bir çocuk gibi davranmasını kapsayan age play 'de dominant genellikle ebeveyn rolünü üstlenir. Onunla zaman geçirmek, onu eğlendirmek, bakımını ve ihtiyaçlarını karşılamak gibi rol üstlenen dominant için genellikle seksüel bir eylem gerçekleşmez.

Yanlış: Hayatta Dominant/İtaatkar Olan Birinin BDSM Rolü Yine Bu Olacaktır
Gerçek : En yaygın kanılardan biri olarak karşımıza çıkan bu düşünce tamamen hatalıdır. Sosyal yaşamındaki tavrı, davranışı ne olursa olsun tam aksi bir rolü olabilir. Böyle bir ayraç veya kanıt olmamakla birlikte bu fikri savunanlar genellikle özgüven eksiği olan, kendisinden başkasının fikirlerini önemsemeyen ve genellikle de narsist, kendi deneyimlerinin dışında bir dünya olmadığına inanan kişilerdir.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account