Kırbaç tehlikeli mi
BDSM Sağlık

Dünkü yazımda ki gibi - Trample Tehlikeli Mi? - cevap verebilirim. BDSM'de biraz anatomi bilgisi mutlak gereklidir. Çok fazla değil biraz! Vucudun yapısını bilmek sizi hem tehlikelerden hem de eğitim süreniz boyunca kölenizin daha fazla zevk almasını sağlaması açısından önemli olacaktır. İstenmeyen bir bölgeye gelen darbe, acı ve problemden başka bir şey olmayacaktır. Bazı Efendi! lerin orda burda yazdıkları, konuştukları şuna benzer söylemler görüyorum "Sınırlar çizildikten sonra kurulan D/S ilişki süresince Submissive 'ya ama ben şunu da sevmiyordum, (uygulama esnasında) bundan da hoşlanmadım tekrarlamasak olur mu?' deme hakkına sahip değildir." Bu söylem hem cahilane hemde köle veya itaatkarınızın zevk, erotizm, bağlılık ve sağlığını hiçe saymak demektir. Bencilce düşünmek bize sadık bir itaatkar veya köle kazandırmayacaktır. Gelelim asıl meselemize.

Dikkat edilmesi gereken dört ana bölge mevcut. Omurga, Kuyruk Sokumu, Böbrekler ve Sinirler. Dünkü yazımı tamamlayıcı olması açısından biraz daha farklı anlatmak istedim. (Aşağıdaki bilgiler Sağlık ve Tıp makalelerinden derlenmiştir)

Omurga;

Omurga, birçok canlılarda olduğu gibi insan vücudunda iskeletin değişik bölümlerini birbirine birleştirir ve onlara destek görevi yapar; böyle olmakla beraber gövdeye mümkün olduğu kadar hareket serbestliği verecek şekilde yapılmıştır. Bu iki karaktere sahip olabilmesi için omurga, tek bir kemik kitlesi yerine ufak kemik parçalarının bir araya gelmelerinden ve birbirine iyice tutundurulmalarından meydana çıkmış bir kolon halinde yapılmıştır. Beyin ile vücudun geri kalan kısmı arasında mesajlar gönderen 27 çift spinal siniri korur.

Bu kolon, omur (vertebra) denilen sert kemik parçaları ile esneklik vermek için aralarına konulmuş kıkırdak diskler (discus intervertebralis) ve nihayet bu kitleyi bir arada tutacak bağlardan (ligamentum) yapılmıştır. Sayıları çocukta 33-34 olan vertebralar, olgunluk çağında bazılarının birbirine yapışması nedeniyle 26 tane kalır. Omurga kendi kanalı içindeki omuriliğe koruyucu bir kılıf oluşturur.

BDSM Sağlık

Bu açıklamadan sonra özetle omurgadaki verbal disklerin zarar görmemsi için omur bölgesine sert cisim ve sert darbeler uygulamayın. Sadece kızarıklık ile yetinecek kadar bir darbe uygulamak yerinde bir tercih olmalı. Özellikle yandaki resimde olduğu gibi bir kırbaç kullanıyorsanız düğümlerin omurga üzerine gelmemesine dikkat edin. (Omurların yan taraflarına vurmayı tercih ettiğimi görebilirsiniz. Fotoğrafı çekmek için kırbacı özellikle sabit bir şekilde bıraktım omurganın üzerine ki görülebilsin, anlaşılabilsin)
Not: Kuyruk Sokumu, Böbrekler ve Sinirler daha sonra eklenecek. 
İlgili Makaleler:
Trample Tehlikeli Mi?
Bondage Güvenliği

Tags:
4 Yorum
 1. Adsız 3 sene önce

  Elinize sağlık ve teşekkürler. Yazılarınızı okuduktan sonra ister istemez düşünüyorum, bizler okuyoruz da umarım Efendiler de okuyordur bu tip yazıları.
  @Itswnr

 2. Adsız 3 sene önce

  Dogru dedin Itswnr.. Sonra belini veya kafasini kirdiklari köleye ömür boyu bakmak zorunda kalacaklar. Şaka bir yana gercekten Mistress Melisa ile aklima gelen birsey bu. Sahibemiz bizi sakatlasa bizi koruyan bir yasa yok. Buradan yetkiliere …tamam dagilalim..@SubtoHer

 3. Unknown 3 sene önce

  Kırbacın iz bırakmasının önüme geçmek mümkün mü? bu kölenin atlet gibi birşey giymesiyle halledilebilir mi?

 4. BDSM Kulturu 3 sene önce

  Elbette arada bir başka katman olması izler açısından koruyucu bir tampon olacaktır, fakat her durumda darbenin şiddetine bağlı olarak iz kalma ihtimali mevcut.

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account