Kırbaç tehlikeli mi
BDSM Sağlık

Dünkü yazımda ki gibi - Trample Tehlikeli Mi? - cevap verebilirim. BDSM'de biraz anatomi bilgisi mutlak gereklidir. Çok fazla değil biraz! Vucudun yapısını bilmek sizi hem tehlikelerden hem de eğitim süreniz boyunca kölenizin daha fazla zevk almasını sağlaması açısından önemli olacaktır. İstenmeyen bir bölgeye gelen darbe, acı ve problemden başka bir şey olmayacaktır. Bazı Efendi! lerin orda burda yazdıkları, konuştukları şuna benzer söylemler görüyorum "Sınırlar çizildikten sonra kurulan D/S ilişki süresince Submissive 'ya ama ben şunu da sevmiyordum, (uygulama esnasında) bundan da hoşlanmadım tekrarlamasak olur mu?' deme hakkına sahip değildir." Bu söylem hem cahilane hemde köle veya itaatkarınızın zevk, erotizm, bağlılık ve sağlığını hiçe saymak demektir. Bencilce düşünmek bize sadık bir itaatkar veya köle kazandırmayacaktır. Gelelim asıl meselemize.

Dikkat edilmesi gereken dört ana bölge mevcut. Omurga, Kuyruk Sokumu, Böbrekler ve Sinirler. Dünkü yazımı tamamlayıcı olması açısından biraz daha farklı anlatmak istedim. (Aşağıdaki bilgiler Sağlık ve Tıp makalelerinden derlenmiştir)

Omurga;

Omurga, birçok canlılarda olduğu gibi insan vücudunda iskeletin değişik bölümlerini birbirine birleştirir ve onlara destek görevi yapar; böyle olmakla beraber gövdeye mümkün olduğu kadar hareket serbestliği verecek şekilde yapılmıştır. Bu iki karaktere sahip olabilmesi için omurga, tek bir kemik kitlesi yerine ufak kemik parçalarının bir araya gelmelerinden ve birbirine iyice tutundurulmalarından meydana çıkmış bir kolon halinde yapılmıştır. Beyin ile vücudun geri kalan kısmı arasında mesajlar gönderen 27 çift spinal siniri korur.

Bu kolon, omur (vertebra) denilen sert kemik parçaları ile esneklik vermek için aralarına konulmuş kıkırdak diskler (discus intervertebralis) ve nihayet bu kitleyi bir arada tutacak bağlardan (ligamentum) yapılmıştır. Sayıları çocukta 33-34 olan vertebralar, olgunluk çağında bazılarının birbirine yapışması nedeniyle 26 tane kalır. Omurga kendi kanalı içindeki omuriliğe koruyucu bir kılıf oluşturur.

BDSM Sağlık

Bu açıklamadan sonra özetle omurgadaki verbal disklerin zarar görmemsi için omur bölgesine sert cisim ve sert darbeler uygulamayın. Sadece kızarıklık ile yetinecek kadar bir darbe uygulamak yerinde bir tercih olmalı. Özellikle yandaki resimde olduğu gibi bir kırbaç kullanıyorsanız düğümlerin omurga üzerine gelmemesine dikkat edin. (Omurların yan taraflarına vurmayı tercih ettiğimi görebilirsiniz. Fotoğrafı çekmek için kırbacı özellikle sabit bir şekilde bıraktım omurganın üzerine ki görülebilsin, anlaşılabilsin)
Not: Kuyruk Sokumu, Böbrekler ve Sinirler daha sonra eklenecek. 
İlgili Makaleler:
Trample Tehlikeli Mi?
Bondage Güvenliği

Tags:
4 Yorum
 1. Adsız 4 sene önce

  Elinize sağlık ve teşekkürler. Yazılarınızı okuduktan sonra ister istemez düşünüyorum, bizler okuyoruz da umarım Efendiler de okuyordur bu tip yazıları.
  @Itswnr

 2. Adsız 4 sene önce

  Dogru dedin Itswnr.. Sonra belini veya kafasini kirdiklari köleye ömür boyu bakmak zorunda kalacaklar. Şaka bir yana gercekten Mistress Melisa ile aklima gelen birsey bu. Sahibemiz bizi sakatlasa bizi koruyan bir yasa yok. Buradan yetkiliere …tamam dagilalim..@SubtoHer

 3. Unknown 3 sene önce

  Kırbacın iz bırakmasının önüme geçmek mümkün mü? bu kölenin atlet gibi birşey giymesiyle halledilebilir mi?

 4. BDSM Kulturu 3 sene önce

  Elbette arada bir başka katman olması izler açısından koruyucu bir tampon olacaktır, fakat her durumda darbenin şiddetine bağlı olarak iz kalma ihtimali mevcut.

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum