Algolagnia, erojen bölgelerin fiziksel acı yoluyla uyarılmasıdır. Sıklıkla erojen bir bölgeyi içeren bir uygulama olmasına rağmen kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Yapılan araştırmalar, algolagnisi olanların beyinlerinin sinir girdisini nasıl yorumladığıyla ilgili farklılıkları göstermektedir.

Krafft-Ebing'in Psikopat Cinsiyetindeki kuramları - sadizm ve mazoşizmin kullanıldığı yerler - Sigmund Freud tarafından benimsenmişti ve psikanalizin ayrılmaz bir parçası haline gelmişlerdi, böylece "algolagnia" kavramı üzerinde baskınlıklarını sağlamışlardı. ".

Nörolog Albert Eulenberg 1902 Sadismus ve Masochismus'ta (Sadizm ve Mazoşizm), algolojiyi inceleyen ilk araştırmacılardan biriydi. Bundan kısa bir süre sonra, Havelock Ellis 1900'lü yılların başında algolagnia'ya araştırmasında "Sadizm ve Mazoşizm - Algolojinin her iki grup tezahürünü de içerdiğini", acıdan zevk almanın erotik bir içerikle sınırlı olduğunu iddia etti. Cinsel Dürtü, Sevgi ve Ağrı, Kadınlarda Cinsel Dürtü ve Tevazu Evrimi, Cinsel Periyodik Olaylar, Oto-Erotizm gibi başlıkları ile , bu durumun temellerini anlattı. Eugen Kahn , Smith Ely Jelliffe , William Alanson White ve Hugh Northcote , diğer erken psikolojik araştırmacılar tarafından bu terim "algolagniaya" dönüştürüldü.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account