Ses eğitiminin amacı, kölenin konuşmalarını, Efendisinin üstünlüğüne hizmet edecek şekilde, onun arzuladığı köle seviyesine erişmesi için gerçekleştirilen eğitimlerdir. Nasıl, ne zaman ve nerede konuşacağını ve ne zaman sessiz kalacağını öğrenir. İki ana nedenden dolayı bu eğitim gerçekleştirilir. Birincisi onu yönetmeyi kolaylaştırmaktır, ikincisi, konuşmasını bile Efendisi tarafından kontrol edildiğini göstermektir. Konuşma modelinde iyi eğitilmiş bir kölenin farklı bir estetiği vardır. [/rml_read_more]

Kölenin daha etkili bir hizmet aracı haline gelmesi, söylediği şeyi anlayan, düzgün cümle ve ifadeler ile nasıl konuşacağını bilen bir köle olmasıyla direkt olarak ilişkilidir. Çünkü iletişim temel maddelerdendir. Ses eğitimi, kölenin etkin yönetimi için kullanılan bir araçtır. Üst düzey eğitim için etkili bir zemin sağlar. Hem efendi hem de köle için eğitimi kolaylaştıran iletişimi kontrol eder.
Bu, köle endişelerini ifade edemez veya soru sormaz demek değildir, iletişim mutlaka gereklidir. Bu sadece Efendinin; iletişimin ne zaman ve nasıl yapılacağını kontrol ettiği anlamına gelir.
Ses eğitimi, efendinin; kölenin tüm konuşmaları kontrol etmesini sağlayacak, ona Efendi ile nasıl ve hangi düzeyde iletişim kurulacağını, tonlamasını nasıl yapması gerektiğini öğreterek efendinin yöntemini benimsetecektir.

Bir köleyi "itaatkar konuşma modeline" uymaya zorlamak onun tüm varlığının “köleliğine” odaklanmasına yardımcı olur. Bu yalnızca davranışsal bir değişim değil, aynı zamanda düşünce sürecinde bir değişiklik demektir. Psikolojide davranış değişiklikleri tutum ve davranış değişiklikleri konularında da geçerli başlıklardan biridir.

Köle eğitimi, Efendiye hizmet etmek için bir köleyi şekillendirmek ve biçimlendirmek içindir. Bir köle, onun içinde Efendisinin sosyal imajına göre tüm biçimlendirmeyi benimser ve metamorfozunu tamamlar. Efendi iyi eğitimli bir köle ile çok daha fazla iletişim kurar ve köle efendisini entelektüel düzeyde de temsil edebilir.

Ben kölelerime Türkçe’de ki yetersizliklerini kapatmak üzere çalışma notları ve diyalektik konuşmaları yaparak onların gelişimini sağlamaya çalışıyorum. Elbette tüm bu süreç oldukça zahmetli ve sabır isteyen bir psikoloji gerektiriyor.

Bu konuyu daha da açmak ve geliştirmek gerekiyor. Bence ses eğitimi entelektüel ve kültürel düzeyde bir kölenin uyum sağlamasındaki köşe taşlarından biri. [/rml_read_more]

(Şimdilik bu başlık bu şekilde kalsın)

Tags:
2 Yorum
  1. Adsız 3 sene önce

    Bu kadar bilinçli ve donanımlı bir Efendinin yazılarını okumak, heyecan ve mutluluk verici. Varliginizi hissetme ayricaligini sundugunuz için minnettarligimi bilmenizi isterim.

  2. AnonyBDsM 3 sene önce

    Nezaketiniz için çok teşekkür ederiz. Sevgi ve Sağlıcakla kalın. Keşke daha fazlasını da yapabilseydik. 🙁

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account