Ses eğitiminin amacı, kölenin konuşmalarını, Efendisinin üstünlüğüne hizmet edecek şekilde, onun arzuladığı köle seviyesine erişmesi için gerçekleştirilen eğitimlerdir. Nasıl, ne zaman ve nerede konuşacağını ve ne zaman sessiz kalacağını öğrenir. İki ana nedenden dolayı bu eğitim gerçekleştirilir. Birincisi onu yönetmeyi kolaylaştırmaktır, ikincisi, konuşmasını bile Efendisi tarafından kontrol edildiğini göstermektir. Konuşma modelinde iyi eğitilmiş bir kölenin farklı bir estetiği vardır. [/rml_read_more]

Kölenin daha etkili bir hizmet aracı haline gelmesi, söylediği şeyi anlayan, düzgün cümle ve ifadeler ile nasıl konuşacağını bilen bir köle olmasıyla direkt olarak ilişkilidir. Çünkü iletişim temel maddelerdendir. Ses eğitimi, kölenin etkin yönetimi için kullanılan bir araçtır. Üst düzey eğitim için etkili bir zemin sağlar. Hem efendi hem de köle için eğitimi kolaylaştıran iletişimi kontrol eder.
Bu, köle endişelerini ifade edemez veya soru sormaz demek değildir, iletişim mutlaka gereklidir. Bu sadece Efendinin; iletişimin ne zaman ve nasıl yapılacağını kontrol ettiği anlamına gelir.
Ses eğitimi, efendinin; kölenin tüm konuşmaları kontrol etmesini sağlayacak, ona Efendi ile nasıl ve hangi düzeyde iletişim kurulacağını, tonlamasını nasıl yapması gerektiğini öğreterek efendinin yöntemini benimsetecektir.

Bir köleyi "itaatkar konuşma modeline" uymaya zorlamak onun tüm varlığının “köleliğine” odaklanmasına yardımcı olur. Bu yalnızca davranışsal bir değişim değil, aynı zamanda düşünce sürecinde bir değişiklik demektir. Psikolojide davranış değişiklikleri tutum ve davranış değişiklikleri konularında da geçerli başlıklardan biridir.

Köle eğitimi, Efendiye hizmet etmek için bir köleyi şekillendirmek ve biçimlendirmek içindir. Bir köle, onun içinde Efendisinin sosyal imajına göre tüm biçimlendirmeyi benimser ve metamorfozunu tamamlar. Efendi iyi eğitimli bir köle ile çok daha fazla iletişim kurar ve köle efendisini entelektüel düzeyde de temsil edebilir.

Ben kölelerime Türkçe’de ki yetersizliklerini kapatmak üzere çalışma notları ve diyalektik konuşmaları yaparak onların gelişimini sağlamaya çalışıyorum. Elbette tüm bu süreç oldukça zahmetli ve sabır isteyen bir psikoloji gerektiriyor.

Bu konuyu daha da açmak ve geliştirmek gerekiyor. Bence ses eğitimi entelektüel ve kültürel düzeyde bir kölenin uyum sağlamasındaki köşe taşlarından biri. [/rml_read_more]

(Şimdilik bu başlık bu şekilde kalsın)

Tags:
2 Yorum
 1. Adsız 4 sene önce

  Bu kadar bilinçli ve donanımlı bir Efendinin yazılarını okumak, heyecan ve mutluluk verici. Varliginizi hissetme ayricaligini sundugunuz için minnettarligimi bilmenizi isterim.

 2. AnonyBDsM 4 sene önce

  Nezaketiniz için çok teşekkür ederiz. Sevgi ve Sağlıcakla kalın. Keşke daha fazlasını da yapabilseydik. 🙁

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum