brat

Brat'i dilimize hınzır, yaramaz, ele avuca sığmaz şeklinde çevirebiliriz. Bu sıfatlarla tanımlansa bile brat; iyi olmak için çok çabalayan bir itaatkar arketipidir. Ancak kurallara zaman zaman uymamaları, istediklerini almak için farklı yollara başvurdukları sıklıkla görülür. Bunları yaparken hem eğlenceli hem de sevimlidirler.

Brat arketipi kurallar konulmasından hoşlanır, ancak yukarıda da belirtildiği gibi doğası gereği yaramazlık yapmaktan ve kuralları çiğnemekten de geri kalmaz. Bu sebeple ciddi ve katı dominatlarla bir ilişki yürütemezler. Kimi zaman yaramazlıklarıyla dominantlara meydan okuyarak heyecanlı zamanlar yaşamayı severler. Brat arketipiyle eşleşmeye uygun olmayan dominantlar bu meydan okumalara nasıl tepki vereceklerini kestirmekte güçlük yaşayabilirler.

Brat Hangi Arketip İle En İyi Uyumu Sağlar

Brat'ler genellikle en iyi, Brat Tamer (brat terbiyecileri) arketipi ile eşleşir. Brat tamer arketipi, brat'in yaramazlıklarını, kim olduklarını, nasıl baş edebileceğini, onların oyununa nasıl katılabileceğini kavrar. Ceza, ödül ve kontrol mekanizmalarını ne zaman ve nerede kullanacağını bilir. Brat tamer arketipi, bir mommy, daddy arketipi olmasa bile en az onlar kadar sabırlı, anlayışlı ve sevencendir.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account