Charles Guyette (14 Ağustos 1902 - Haziran 1976) Amerika Birleşik Devletleri'nde fetiş sanatını üretip, dağıtan ilk kişi ve fetiş sanatının babası ve  Posta ile sipariş dağıtımının (mail order) öncülü olarak kabul edilir. Kendisinden sonra fetiş kültürüne katkısı olan herkesi ve özellikle, Robert Harrison, John Willie, Irving Klaw ve Leonard Burtman'ı etkiledi. "G-String King" ve "Godfather of American Fetish Art" olarak anılır.

Charles Guyette ayrıca tiyatral aksesuarlarda yenilikçi bir burlesque üreticisi ve satıcısı olarak faaliyet göstermiştir. Vintage korseler, opera eldivenleri, kişiye özel fetiş botlar ve en ünlüsü G-stringleri tasarlamış ve üretmiştir. National Police Gazette editörü Edythe Farrell tarafından istihdam edilen sanatçı, daha sonra özel kostümler, yüksek topuk ayakkabılar ve botlar tasarladı ve zaman zaman yayıncı Robert Harrison için fotoğraflar çekti (Wink, Titter, Beauty Parade gibi pin-up dergiler için). Charles Guyette günümüz BDSM ve fetiş modasının öncüsü oldu.

1935'te, Charles Guyette, fetiş sanat tarihinin ilk kurbanı olarak tutklandı ve federal hapishaneye konuldu. Daha sonra bir dizi takma isimler kullanarak çalıştı ve New York'taki West 45th Street'te bir kostüm dükkânı açtı. Hayatında büyük ölçüde tanınmamış olan Charles Guyette, Irving Klaw, John Willie, Eric Stanton ve Leonard Burtman dahil olmak üzere tüm önemli fetiş sanat inovatörlerini etkiledi. Charles Guyette: Godfather of American Art, isimli kitapta biyografisi ve aynı zamanda "Professor Marston and the Wonder Women" filminde de yeraldı. (Angela Robinson tarafından yazılan ve yönetilen Profesör Marston ve Wonder Women adlı film, Wonder Woman'ın gerçek hayattaki ilham kaynağı Olive Byrne için kostüm tasarlayan Charles Guyette'i içeren bir sahnede yer almıştı. Guyette aktör JJ Feild tarafından canlandırılmıştı.)

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account