Kendini “Pin-up Kralı” olarak adlandıran Irving Klaw (9 Kasım 1910 - 3 Eylül 1966), yayıncı, yazar ve yönetmendi. Genellikle fetiş ve Hollywood glamour pin-up fotoğraf ve filmleri yapıyordu. Bir fetiş artist ve fotoğrafçı olan Charles Guyette gibi fetiş sanatın ve gelişiminin simgelerinden biriydi.

Irving Klaw, efsanevi Bettie Page'in resimlerinin ve filmlerinin büyük bir pin-up simgesi olarak Page'i oluşturmasında temel bir rol oynadığı esaret fetiş fotoğrafçılığı dünyasında gerçek bir öncüdür. Klaw, 9 Kasım 1910'da Brooklyn, New York'ta doğdu. Irving ve kız kardeşi Paula 1930'ların sonlarında Manhattan'da ikinci el kitap dükkanı açtılar. Klaw, yoğun ilgi olduğunu farkettikten sonra, erotik fotoğraf kartları satmaya başladı. Sonunda kitap satmayı tamamen durdurdu ve dükkânı bodrum katından sokak düzeyinde bir mağaza cephesine taşıdı. Dükkanına Pin-Up Kralı adını verdi. Irving ayrıca film yıldızlarının cheesecake fotoğraflarını satma konusunda uzmanlaşmış oldukça kazançlı bir uluslararası posta siparişi işine de başladı. 1940'ların sonlarında Klaw, güzel kadınların esaret fetiş fotoğraflarını çekmeye başladı. İlk esaret fetiş modeli Lili Dawn'dı. Ayrıca Klaw ve kız kardeşi Paula da Lili St Cyr, Tempest Fırtına, Baby Lake ve Blaze Starr gibi ünlü dansçıların fotoğraflarını çekti. Irving, Movie Star News'in üçüncü katını kiraladı ve bir çekim stüdyosuna dönüştürdü. Klaw'nin Bettie Page'in fotoğrafları özellikle popüler ve başarılı oldu. 1950'lerin ortasında Irving, Varietease (1954), Teaserama (1955) ve Buxom Beautease (1956) gibi burlesk yapımlarını yönetti. Ayrıca, birçok 8 mm ve 16 mm siyah-beyaz yetişkin film yaptı; Bu filmlerin en önemli ve ünlüsü Bettie Page ile yaptıklarıydı. 1955'te Klaw, Müstehcen ve Pornografik yayınlarıyla ilgili Senato Alt Komitesi'nde soruşturulmaya tabi tutuldu. Ayrıca telefonlarını dinletildi ve postaları sık sık FBI tarafından ele tutuklandı. 1963'te Irving, Modelleri'nin Intimate Diary (1963) ve Nature's Sweethearts (1963) filmlerini (aynı zamanda ikinci filmi de yönetmiştir) üretmiştir. Bununla birlikte, Klaw, ağır toplumsal baskı ve hükümetin sürekli baskısından dolayı negatiflerinin % 80'ine yaktı. Irving Klaw, 3 Eylül 1966'da tedavi edilmeyen apandisit komplikasyonu nedeniyle 55 yaşında öldü.

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
  • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
  • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
  • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
  • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
  • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
  • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum