John willie

John Willie (Fotoğrafçı, sanatçı, çizer, Bizzare Dergisi Editörü (1946-1956)) adıyla tanınan John Alexander Scott Coutts (9 Aralık 1902 - 5 Ağustos 1962), bir sanatçı, fetiş fotoğrafçısı, editör ve ünlü fetiş dergisi Bizarre'nin ilk yirmi sayısının yayıncısıydı. Dergiyi sattıktan sonra da editörlüğünü yapmaya devam etti. Willie ünlü fantezi ve Bondage çizgi romanı  Sweet Gwendoline & Sir Dystic d'Arcy ile tanındı. Willie, kurallara uyarak ve düzeyli bir mizah dili kullanarak tartışmalardan ve sansürden uzak durmaya çalıştı. Bir yeraltı Bizzare dergisi olmasına ve el altından dağıltılmasına rağmen, kendinden sonra gelen pek çok dergiye etkisi oldu ve Bettie Page 'in popülerliği ile birlikte dergi de popülerlik kazandı.

John Willie Hayatı

Achilles Şirketinin Fetiş Çizmesi

Achilles Şirketinin Fetiş Çizmesi

John Coutts 1902'de  bir İngiliz ailesinin ilk çocuğu olarak Singapur'da doğdu, bir yıl sonra, ailesiyle birlikte Edward dönemi boyunca yaşadığı İngiltere'ye taşındı. Edward döneminin kadınlar üzerindeki baskıcı giyim tarzı, Willie' nin çok sonraları tasarlayacağı ve hala kullandığımız pek çok fetiş ürüne ilham kaynağı olacak araç gereç ve kıyafetlerin ortaya çıkmasında etkisi olmuştur.  Askerlik yaptığı dönemde (1925) komutanının izni olmadan bir gece kulübü hostesi Eveline Fisher ile evlendiğin için ordudan istifa etmeye zorlanmış ve askerlik dönemini böylelikle kapatmıştır. Fakat bu evlilik 1930 yılında boşanma ile sona ermiş ve Willie boşanmanın ardından Avustralya'ya yerleşmiştir.

1936 yılında Holly Anna Faram ile tanışır ve 1942 yılında tekrar evlenir. Evlilikleri boyunca Holly onun ilham kaynağı ve aynı zamanda modeli olur. İkinci evliliğinin başlarında katıldığı bir fetiş kulüp olan High Heel Club'ta ilk çizimlerini, fotoğraflarını ve illüstrasyonlarını kulüp üyelerine dağıtmaya ve satmaya başlar ve böylece bondage, yüksek topuklu ayakkabılar, botlar gibi çizimlerle yavaş yavaş çevre edinmeye başlar. Çeşitli işlerde çalışırken bu hobisini de sürdürmeye devam etti ve sonunda kerndi tasarımlarını üreteceği "Achilles" adında bir şirket kurdu. 1945'te, Willie Kuzey Amerika'ya taşındı. Holly, Avustralya'da kalmayı tercih etti. 1983'te, 70 yaşında öldü. Willie, New York'a yerleşmeyi umuyordu ama bir yıl boyunca göçmen yasaları gereği Kanada'nın Montreal şehrinde yaşamak zorunda kaldı.

Bizzare Magazin

Bizzare Magazin 1945'in sonlarında, Coutts Kanada'da yaşıyorken yayın hayatına başlamıştı. Dergiyi "John Willie" takma adı altında, kariyeri boyunca kullandığı bir isim altında yayınladı. Willie, Charles Guyette tarafından Amerikan fetişi çevrelerine tanıtıldı ve daha sonra, müstehcenlikle suçlanan  Irving Klaw ile birlikte de çalışmaya başladı. Hem çizgilerinde anatomik detaylar ve gerçekçiliği hem de hayalgücü ile kariyerinin en önemli yapıtlarından olan Sweet Gwendoline ile Gene Bilbrew ve Eric Stanton gibi sanatçıları etkiledi. Sweet Gwendoline, 1947'den 1950’ye kadar Robert Harrison’ın ana akım dergisi Wink’te seri olarak yayınlandı.

Bizzare Magazin 1946'dan 1959'a kadar belli aralıklarla yayınlandı. Dergi, çoğu kez Willie'in karısının modelliğini yaptığı fotoğraflar ve kostüm tasarımlarının çizimleri, bazende okuyuculardan gelen taleplerle yer verilen içeriklerden oluşuyordu. Okuyuculardan o kadar fazla mektup geliyordu ki çevresindekiler bunların gerçek olduğuna inanmıyordu. Mektuplar, yüksek topuklu ayakkabılar, bondage, fetişizm, sadomazoşizm, travestilik, korseler ve vücut modifikasyonu gibi konularda sorular ve bu konulara yer verilmesini içeren taleplerle doluydu. İkinci Dünya Savaşı'nın kağıt kıtlığı ve diğer kalıcı etkileri nedeniyle dergi, 1947'den 1951'e kadar tamamen askıya alındı. Beyin tümörü teşhisi konulduktan sonra arşivlerini yok etti ve 1962 Ağustos'unda uykusunda öldüğü İngiltere'ye döndü.

G-string Bondage yöntemi John Willie tarafından popüler hale getirildi. Harry Houdini "bundan kurtulmak oldukça zor" şeklinde ifade ederek, yöntemin kusursuzluğuna atıfta bulunmuştu. 

(Visited 63 times, 1 visits today)

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2019 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account