itaatkar eğitimi

Kölenin performans değerlendirmesi, ortaya koyduğu hizmetin ne kadar iyi yapıldığına, efendinin  memnuniyeti ile ölçülür. Eğer bir köle efendisinin mülkü ise, o zaman mülk olarak bir değeri vardır. Bu değer onun efendisine  yaptığı hizmetle belirlenir. Köle eğitimi, bu performansı hizmete dayalı olarak değerlendirmeyi içerir.

Köle Hizmetinin iki bölümlü bir anlamı vardır; davranış ve zihin durumu.

A) Davranış:

Görevlendirilen görevini tamamlamak (tanımlanmış rutin işler ve emirleri yerine getirmek). Bu, köle olmanın en önemli parçasıdır. Kendisine bir emir veya görev verilir ise yaptığı faaliyeti durdurur ve emri yerine getirir.

Bir köle görevi tamamlamak için efendisi tarafından nasıl tamamlanacağına ilişkin bir yöntem belirlenmedi ise, gerçekleştirmek için gerekli olan tüm yargılama ve mantık ona aittir. Birçok köleye Efendiler tarafından farklı şekillerde yetki pozisyonları verilir. Köle efendisini memnun edecek en mantıklı şekilde görevini tamamlar. Köle olmak asla yargı veya mantığın kullanılmadığı anlamına gelmez.

B) Zihin Durumu:

Köle efendisine maksimum düzeyde yardım ve hizmet etmek için esnek, istekli ve kullanılabilir olmalıdır. İsteyerek görevlerini yerine getirebilecek mental düzeydeki bir kölenin bağlılığı/gerçek davranışı ise;
1) Tapınma - Sevgi / Hayranlık / Teslimiyet: Ona taparak onun efendisine yaptığı hizmet, kölenin  özverisini ve köleliğini göstermesinin bir yoludur. Aşk / Hayranlık / Teslimiyet sergileyen davranış budur. Efendisine  taparak, teslimiyetini, bağlılığını ve egemenliğine olan isteğini ifade eder. Ve bunu efendinin öğrettiği pozisyonlar ile gösterir.

2) Köleliğine bağlılık;

  • Zamanını, enerjisini ve efendisini hoşnut etmek ve köleliği için gerekli olan becerileri öğrenmek için gayret gösterme isteği.
  • Efendisine sadakat göstererek onun egemenliğini onurlandırır.

Köle eğitiminin değerlendirilebilen ve gözlemlenebilir amacı - hizmet:

Köle eğitiminin gözlemlenebilir amacı uygun hizmettir. Bir efendi, bir köleyi yalnızca onun beş duyusunun kendisine gösterdiği şeyle (somut deliller) haklı olarak yargılayabilir. Efendi, kölenin zihnine ve duygularını tam olarak değerlendiremez. Çünkü subjektif ve soyut kavramlardır. Bu sebeple köle efendisine somut sonuçlar göstermeli ve tamamen dürüst olmalıdır. Düşüncelerini duyamaz ya da köle hissettiğinde duygularını hissedemez. Sadece davranışını gözlemleyebilir ve gördükleri hakkında bir sonuca varabilir. Uygun davranış sergilemek, bir kölenin akıl durumunu efendisine göstermesinin en iyi yoludur.

Birçok efendi yazılı protokollerin ve kuralların kullanımını önemser. Hedefi olan bir eğitimde, neyin beklendiğini ayrıntılarıyla anlatan somut yazılı belgeler verir ve köleden ne beklendiğini istediği ölçüde anlatır. Bu eğitimin ilk aşamalarında özellikle yararlıdır. Eğitimli ve uygulanabilir bir standart sağlamak, olumlu davranışı teşvik eder ve genel hizmeti geliştirir. Aynı zamanda motivasyonlarını yönlendirmeye de yardımcı olur.

Hedef, bir köleyi şimdiki davranışından başlayarak Efendisine daha iyi hizmet edebilmesine olanak tanıyan davranışlara dönüştürmek ise, yazılı talimatlar çok önemlidir. Bu, bir efendinin sistemli bir planı olduğunu ve ondan ne tür bir davranış istediğinin farkında olduğunu gösterir. Durum buysa, kurallar sık ​​sık değişmemelidir.

Bir köle hizmetinin değerlendirilmesi, en iyi efendi ve köle tarafından bilinen standartlara göre yapılabilir ve yapılmalıdır da. Bir değerlendirme planı, hizmet olarak tanımlanan maddelerin tamamı dönemsel yapılabileceği gibi, bir genel değerlendirme yapmakta kölenin gelişimini ve var ise eksik/hatalarını gözleyebilmek için de oldukça yararlı olacaktır.

Bir köle yetiştirmek, onu Efendiye hizmet etmek için yeniden eğitmek ve yeniden sosyalleştirmek için kullanılan bir süreçtir. Köle, köleliğinin kurallarında nasıl davranması ve sosyalleşmesi gerektiği konularında da net bir şekilde eğitilmelidir.

[/rml_read_more]

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account