BDSM'nin temellerini oluşturan ve olmazsa olması olan konulardan seçilmiş olan testimiz, sizin ne kadar ilgili ve bilgili olduğunuzu basit bir şekilde gözlemlemenizi sağlayacak. Testi sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Hadi Başlayalım.

BDSM'nin anlamı nedir?

Correct! Wrong!

İzinsiz birine dokunmak ne zaman uygundur?

Correct! Wrong!

Rızası haricinde, durum ve yer ne olursa olsun birine dokunamazsınız. Bu en temel ilkelerin hiçe sayılması anlamına gelir.

Güvenli kelime (safe word) nedir?

Correct! Wrong!

RACK nedir?

Correct! Wrong!

Daha detaylı bilgi için : https://bdsmkulturu.com/2018/10/r-a-c-k-nedir-risk-aware-consensual-kink.html

Sub-drop Nedir?

Correct! Wrong!

Bazen itaatkarlar, sahnenin yoğunluğuna göre zaman ve mekandan kopar ve farklı bir ruh halini yaşamaya başlarlar. Bu durumdan çıkmayı ifade eden terim "sub-drop" tur. Sub-drop "sonrası bakımını" gerektirebilen bir şekilde gelişebilir.

Hard Limit nedir?

Correct! Wrong!

Hard Limit'i ihlal etmek genellikle bir sahneyi veya hatta bir ilişkiyi bitirmek için yeterli bir sebep olarak kabul edilir.

Sadist ile Dominant aynı şeyler midir?

Correct! Wrong!

Bir dominant olabilirsiniz ama bir sadist olmayabilirsiniz. Ya da tam tersi.

Kölelik birisi tarafından kabul edildikten sonra hangi hakkından vazgeçer?

Correct! Wrong!

Köleler non-consent kapsamında, yani rızası alınmadan veya olmadan efendisinin arzularına ve isteklerine ne olursa olsun uymayı kabul ederler.

İtaatkarlar "bottom" olmak zorunda mıdır?

Correct! Wrong!

Bazen bir itaatkar herhangi bir sahnede "top" olabilir. Bottom terimi o sahne için alınan rol demektir ve bu değişebilir.

BDSM'nin yazılı olmayan ve konuşulmayan temel kuralı nedir?

Correct! Wrong!

Birinin dominant veya itaatkar olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Correct! Wrong!

Asla varsayma.

BDSM seksüel bir faaliyettir.

Correct! Wrong!

Tüm BDSM faaliyetleri cinsellik ile ilgili değildir. Aslında çoğu değildir.

Herhangi biri BDSM'ye öylesine girebilir, başlayabilir mi?

Correct! Wrong!

Herhangi bir BDSM faaliyetine başlamadan önce güvenliği hem zihinsel hem de fiziksel olarak tam olarak anlamak önemlidir.

BDSM-101 Testi
Belli! Siz yenisiniz.
Bu testi çözdüyseniz ilgileniyorsunuz. Biraz daha okumaya, araştırmaya, çevrenizde BDSM yaşam tarzını benimsemiş olan kişilerden deneyimlerini dinlemeye gayret gösterin.
Öğrenmeye devam edin.
Okumak, araştırmak en doğru başlangıçtır. Uygulama ve pratik aşamasına geçmeden önce bilginizin yeterli olduğundan emin olmak için, deneyimli insanlarla sohbet edin.
Siz BDSM'yi biliyorsunuz
BDSM hakkında ortalamanın üstü bilginiz var. Ama bu öğrenmeye devam etmeyeceksiniz anlamına gelmiyor.
Saygılar..
İşte her şeyi ile BDSM'yi anlamış biri. Deneyimlerinizi başkalarıyla paylaşıp katkı sağlamalı, yol göstermelisiniz. Saygılarımızı sunuyoruz.

Share your Results:

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
  • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
  • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
  • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
  • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
  • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
  • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum