Bir köle uygun davranış sergilemek ve düzgün bir şekilde hizmet edebilmek için itaatkar olmalıdır. İtaat, BDSM yaşam tarzında, kölenin zihin ve bedeninin efendisinin iradesine ve kurallarına göre davranmasını kapsar. İtaatkâr olma, onun otorite figürüne (efendi) uyma ve onun için seçebileceği herhangi bir kısıtlama veya kontrole tabi olma durumudur. Kölenin uygun zihinsel değerlendirmeleri ve psikolojik gelişimi kusursuz bir itaat şablonu için kesinlikle gereklidir.

“İtaat” köle eğitimi sırasında öğrenilir:

Köleye itaat etmeyi etkili bir köle haline gelmek için öğretmeli, genişletilmeli ve uygulanmalıdır. Köle tarafında bilinçli bir tercih içeren bir zihniyet oluşturulmalı ve gerekiyorsa yeniden programlanmalıdır..
Disiplin, Efendinin uygun davranış ve itaati öğretmek için uyguladığı eğitimdir. Disiplin talimat ve egzersiz/uygulamalarla pekiştirilir; Fiziksel, zihinsel veya ahlaki eğitim süreçleri ile de genişletilir. Disiplin/itaat eğitiminin temel amacı kölenin efendisine uygun davranışların dışına çıktığında sonuçlarının olacağı kavramıdır.
Ceza, işte bu hatalı davranışların düzeltilmesini amaçlar ve uygulanır. Fransız Filozof “Simone Weil” in de dediği gibi “Ceza, işlenen kabahat ile ölçülü olmalıdır”. Ölçüsüz ceza sadece şiddeti tetikler ve bu bir vampirin kan kokusu alması gibi sizi de deforme eder.

Köle bir hata yaptığında;

  1. Köleye, bu durumdan memnun olmadığınızı gösterin.
  2. Davranışın kabul edilemez olduğunu ve eylemlerinin sonuçlarının olduğunu gösterin.
  3. Uygun davranışın ne olduğunu anlatıp bu şekilde davranmasını motive edin
Köleye verilen Ceza, kasıtlı veya kötü niyetli davranışlarının sonucunda olmalıdır:
Disiplin ve ceza terimleri çoğu kez karıştırılır. İki farklı terim çok ince ve hassas farklılıklarla ayrılır. Bunu sakın unutmayın. Disipline etmek kölenin kurallara uymasını sağlamak amacıyla eğitim ve tekrarlar demektir. Oysaki ceza bu tekrar ve eğitime rağmen kurallara uymamak sonucunda ortaya çıkan koşullardır.
Köle, efendisine  yaptığı hizmetten sorumludur ve hizmeti kurallar ile belirlenmiş çerçevede yapar. Küçük hatalar karşısında disipline etmek için aşağılama, yalnızlaştırma gibi duygusal etkisi yüksek şeyleri seçin.
Köle eğitimi, özgürlüklerini efendisine verme sürecidir. Tam itaat bu sürecin bir parçasıdır. Tamamen vermeyi ve bunun ne anlama geldiğini kölenin öğrenmesi gerekir. Bir efendi / köle ilişkisinin gelişmesi için köle Efendisine  itaat etmek zorundadır.
Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account