Hatırlarsınız ünlü "Stenford HapisHanesi Deneyini". Neydi? İnsanlara farklı iki seviye belirleyip bir hapishane ortamı yarattılar. Mahkumlar ve Gardiyanlar. Belli bir süre sonra verilmiş olan yetkileri ve kısıtlamaları her iki gruba ayrılmış insanlar genişletmeye veya haklı gördükleri şeylerde kendilerini korumaya başladılar. Bu benim için bulunmaz bir deneydi. İşte bu durum köle eğitiminde de göz önünde bulundurulması gereken bir durum.
Efendi, hayatını kolaylaştırmak ve maksimum derecede faydalanmak için belli seviye ve modlar üretir. Elbette ki kendi yaşam kalitesi ve sosyal durumuna göre. Köle, efendinin kullanacağı seviye ve modları öğrenir (Efendi ona anlatır, uygulamasını yaptırır ve öğrenmesini sağlar) ve hangi moda geçeceğini, efendinin komutu ile yerine getirir. Mesela "Köle Moduna Geç" gibi. Tabi ki herkesin kendi komut, tarz ve uygulamaları olacaktır. Sizlerin çok daha yaratıcı olacağınızı biliyorum. 🙂

Bu bir fırının derecesini belirlemek gibidir. Daha agresif bir pişirme istiyorsanız 240 dereceye alırsınız, yok yavaş yavaş pişsin diyorsanız 180 gibi. İşte bu switch, yani anahtar veya şalter siz ne derseniz deyin  bir efendinin kölesinin "davranışlarını yeniden programlarken" kullandığı ve işleri de haliyle kolaylaştıran önemli bir etken. Ama işte bu modların (şalterlerin) açılıp kapatıldıkça hapishane deneyindeki gibi (Özellikle SmartAss kölelerde) efendi yavaş yavaş kölenin kendi hareket alanını genişlettiğini gözden kaçırabiliyor. Duygusal yakınlaşmalar geliştikçe ve aradaki bağ güçlendikçe köle bu durumu kendi lehine çevirmeye başlayabiliyor. Unutmayalım ki bu insan doğasının temelinde var. Peki bunu nasıl törpüleyip, kontrol edeceğiz? İşte bu bir milyon dolarlık sorulardan..

Şimdi bakalım.

Davranış eğitimlerinde aşağıda örneklediğim şekilde "Mod"lar ve her modun kendi "Seviyeleri" ni belirleyin. Şöyle ki;

Mesela efendi köleye  "Slave Mod" diye bir komut verdi. Bu komutu alan köle efendisinin kendisinden bir sonraki mod komutuna kadar nasıl davranacağını bilmeli ve ona göre davranışını kontrol etmelidir. Bu örnekte verdiğim benim komutum "Köle Modu" nun seviyesi şu şekilde;

  • Köle konuşamaz,
  • Hareket edemez,
  • Ayakta ve odanın köşesinde yüzü duvara dönük bekler,
  • Bu durum boyunca hiç bir davranış gerçekleştiremez
  • Gözleri yerde, elleri arkada birleştirilmiş şekilde bekler.

İşte ben fırının derecesini en yüksek seviyeye aldığımda nesnenin bana vermesi gereken sonuç (Present) yukarıdaki gibi olacaktır. Bu en katı seviye olmakla birlikte süreç içinde bu maddeleri esnetmeye ve hareket alanını kölenin genişletmek için her şeyi yapabileceğini de unutmayın.

Genellikle basit komutlar kullanmak adettendir. Bir köleyi istediğiniz kadar geniş bir MODE ile programlayabilirsiniz ve bu modların seviyelerini belirleyebilirsiniz. Bu mod değişikliklerinde ne giyeceğini ve giymeyeceğini de belirleyin. Bu kölenin tamamen itaat ve iradesinin modifiye edilmesinde önemlidir. Ben kendi adıma bu modlardaki seviyeleri yediği yemekler, kıyafet, zaman, nerede hangi araç gereçleri kullanacağına kadar belirleyerek hareket alanını olabildiğince kısıtlıyorum.

  • Köle Modu
  • Hizmet Modu
  • Relax Mod
  • ...
Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account