Hatırlarsınız ünlü "Stenford HapisHanesi Deneyini". Neydi? İnsanlara farklı iki seviye belirleyip bir hapishane ortamı yarattılar. Mahkumlar ve Gardiyanlar. Belli bir süre sonra verilmiş olan yetkileri ve kısıtlamaları her iki gruba ayrılmış insanlar genişletmeye veya haklı gördükleri şeylerde kendilerini korumaya başladılar. Bu benim için bulunmaz bir deneydi. İşte bu durum köle eğitiminde de göz önünde bulundurulması gereken bir durum.
Efendi, hayatını kolaylaştırmak ve maksimum derecede faydalanmak için belli seviye ve modlar üretir. Elbette ki kendi yaşam kalitesi ve sosyal durumuna göre. Köle, efendinin kullanacağı seviye ve modları öğrenir (Efendi ona anlatır, uygulamasını yaptırır ve öğrenmesini sağlar) ve hangi moda geçeceğini, efendinin komutu ile yerine getirir. Mesela "Köle Moduna Geç" gibi. Tabi ki herkesin kendi komut, tarz ve uygulamaları olacaktır. Sizlerin çok daha yaratıcı olacağınızı biliyorum. 🙂

Bu bir fırının derecesini belirlemek gibidir. Daha agresif bir pişirme istiyorsanız 240 dereceye alırsınız, yok yavaş yavaş pişsin diyorsanız 180 gibi. İşte bu switch, yani anahtar veya şalter siz ne derseniz deyin  bir efendinin kölesinin "davranışlarını yeniden programlarken" kullandığı ve işleri de haliyle kolaylaştıran önemli bir etken. Ama işte bu modların (şalterlerin) açılıp kapatıldıkça hapishane deneyindeki gibi (Özellikle SmartAss kölelerde) efendi yavaş yavaş kölenin kendi hareket alanını genişlettiğini gözden kaçırabiliyor. Duygusal yakınlaşmalar geliştikçe ve aradaki bağ güçlendikçe köle bu durumu kendi lehine çevirmeye başlayabiliyor. Unutmayalım ki bu insan doğasının temelinde var. Peki bunu nasıl törpüleyip, kontrol edeceğiz? İşte bu bir milyon dolarlık sorulardan..

Şimdi bakalım.

Davranış eğitimlerinde aşağıda örneklediğim şekilde "Mod"lar ve her modun kendi "Seviyeleri" ni belirleyin. Şöyle ki;

Mesela efendi köleye  "Slave Mod" diye bir komut verdi. Bu komutu alan köle efendisinin kendisinden bir sonraki mod komutuna kadar nasıl davranacağını bilmeli ve ona göre davranışını kontrol etmelidir. Bu örnekte verdiğim benim komutum "Köle Modu" nun seviyesi şu şekilde;

 • Köle konuşamaz,
 • Hareket edemez,
 • Ayakta ve odanın köşesinde yüzü duvara dönük bekler,
 • Bu durum boyunca hiç bir davranış gerçekleştiremez
 • Gözleri yerde, elleri arkada birleştirilmiş şekilde bekler.

İşte ben fırının derecesini en yüksek seviyeye aldığımda nesnenin bana vermesi gereken sonuç (Present) yukarıdaki gibi olacaktır. Bu en katı seviye olmakla birlikte süreç içinde bu maddeleri esnetmeye ve hareket alanını kölenin genişletmek için her şeyi yapabileceğini de unutmayın.

Genellikle basit komutlar kullanmak adettendir. Bir köleyi istediğiniz kadar geniş bir MODE ile programlayabilirsiniz ve bu modların seviyelerini belirleyebilirsiniz. Bu mod değişikliklerinde ne giyeceğini ve giymeyeceğini de belirleyin. Bu kölenin tamamen itaat ve iradesinin modifiye edilmesinde önemlidir. Ben kendi adıma bu modlardaki seviyeleri yediği yemekler, kıyafet, zaman, nerede hangi araç gereçleri kullanacağına kadar belirleyerek hareket alanını olabildiğince kısıtlıyorum.

 • Köle Modu
 • Hizmet Modu
 • Relax Mod
 • ...
Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum