Özellikle gelen bir talep ile bu konuda yazmak istedim. Grinin 50 Tonu kitabından bu yana özellikle de kadınlar arasında BDSM'e artan ilgi yanlış bilgilerin, yargıların da ortalıkta uçuşmasına sebep oldu. Hep söylediğim gibi "itaatkar eğitimi için herhangi bir standart yoktur" Bu kişiler arasındaki, limit ve talep dengesine göre daima değişecektir. Hatta ikili oryantasyona (Sub/Slave) sahip olanlar bile oldukça yaygındır.

İtaatkar olan partnerinizin ne istediğini anlamanız ve onu yönlendirerek kendi limitlerini keşfedebilmeniz için iyi bir eğitim programı uygulamanız ve kimi zamanda limitlerini yavaş yavaş zorlamanız için aşağıdaki sıralayacağım yöntemlere başvurabilir ve bunları geliştirebilirsiniz. Unutmayınız "Tek standart kişilerin koyduğudur".

İtaatkar Eğitimi ve Dört Temel

1. Temel İtaatkar Eğitimi

Bu ilk aşamada partnerinizle temel kuralları, limitleri, talepleri karşılıklı konuşarak keşfetmeniz önemlidir. Birbirinizi iyi anladığınızdan emin olup karşılıklı fetişlerinizi ve isteklerinizi bilmelisiniz. Dominant karaktere sahip olan kişinin temel pozisyonları itaatkar olan kişiye öğretmesi, eğitmesi ve nasıl bir tutum beklediğini ona aktarması esastır. İtaatkar bunları bilse dahi her dominant değişikliğine bunun yapılması kişiler arasındaki kimyanın doğru anlaşılmasına olanak tanır. Köle (Slave) eğitiminden farklı olarak İtaatkar kişiliğin tüm davranışlarını yeniden programlamazsınız. Onu sosyal çevresi ve kişiliği ile kendisinin koyduğu sınırlarda kabul etmelisiniz. İtaatkar olan kişinin ceza/ödül dengesini anlamasını sağlayınız. Cezalarını soft limitlerini içinden (bazen hard limitler de olabilir) seçerek, ödüllerini de en çok sevdiği ve arzuladığı şeyler ile veriniz.

Türk aile yapısındaki Maskülen kişilik buradaki anlattığımız şeylerin neredeyse temeli. Sosyal yaşantımızın içinde itaat edip boyun eğdiğimiz tonlarca şey de aslında bunun göstergesi. O sebeple zaten halihazırda pek çok insanın submissive ve pek azının da dominant karakter olması bunları daha da kolay kılacaktır.

Bu temel eğitim süresinde, olabildiğince çok konuşup fikir alışverişinde bulunun. Hem psikolojik zemini hem de uzun ve sağlıklı bir süreci daha kolay kotarmanızı sağlayacaktır.

2. Tercih Eğitimi

Bu eğitim, görgü kuralları, protokol, ritüeller ve dominant karakterin belirlediği diğer şeyleri partnerine öğretmesi ve uygulamalı olarak göstermesi anlamına gelir. Bu nedenle bir itaatkarın; diz çökmek, konuşmak ve hizmet etmek için doğru yolları öğrenmeye çalışmaktan endişe etmemesi gerekir.

Bu eğitim; itaatkar karakterin sevdiği günlük yaşamındaki bazı davranış modellerini minimum düzeyde engellemek veya kendisinin tercihine bırakarak sonuçlarına katlanmasını istemektir. Örneğin sabahları mutlaka kahve içen bir itaatkarınız var ise bunu yasaklayarak, uyulmadığı takdirde 4 saat internet erişimi mahrumiyet cezası vermek gibi. Sabahları kahve içmeyi cezaya tercih etmesi ve bunun sonuçlarını bilerek bunu yapıyor olması itaatkarınızın seçimi olacaktır.

Bu tip basit tercihler yapmak zorunda bırakmalı ve bunun sebeplerini belirtmemelisiniz. İtaat etmenin temel kuralı sorgulamamaktır. Sadakatini ve itaatini göstermeli ve bunu isteyerek yapmalıdır.

3. Beceri Eğitimi

Basit tercih eğitiminin ötesinde, beceri eğitimi, dominant olana hizmet etmede yararlı olabilecek önemli becerilerin edinilmesidir.

Tercih eğitiminden farklı olarak, Dominant itaatkarın becerilerini bilmeli ve eksik gördüğü yetenekler üzerinde beceri geliştirecek uygulamalar ve ödevlerle bu eğitimi tekrarlatmalıdır. Bu her ne olursa olsun sonuçta daima bir yetenek geliştirmesi hedeflenmelidir. İtaatkarınız iyi pilav yapamıyorsa, ona bunu yapması için gerekli materyallerden yararlanarak yapmasını sağlamakta bir beceri olmakla birlikte, kitap ciltletmekte bir beceri olabilir.

İtaatkarın modellemesine ve sosyal durumuna göre rasyonel beceriler geliştirmesini istemelisiniz. Eğer Uzay Fiziği öğrenmesini beklerseniz bu haddinizi aştığınız anlamına gelebilir 🙂 Ama bir dil eğitimi almasını istemeniz yerinde olacaktır veya bir kursa gitmesini istemek. Buradaki temel amaç size en iyi hizmet edebileceği şekilde becerilerini geliştirmesidir. Sonuçta size hizmet etmek için bu beceriye sahip olması gerçeğini itaatkarınızın bilmesi ve kabul etmesi de önemlidir.

4. İçgörü Eğitimi

Bu eğitimin amacı, edinilmiş deneyimleri itaatkarınızın, konuşarak, yazarak veya bir şekilde betimleyerek dışa aktarmasıdır. Bu hem sizin yaşadığınız deneyimler sonrasındaki düşüncelerinizi hem de onun tarafından eleştirsel bir bakışa sahip olmanızı sağlar. Bu bir nevi geribildirim şeklinde işleyen süreçtir.

Tüm bunlar daha sağlıklı bir Dom / Sub ilişkisi için geçerli olarak tanımladığım temel aşamalar olmakla birlikte herhangi bir standartı olmadığını söylemeliyim. Tek doğru olan yöntem daima sizlerin belirlediği yöntem olacaktır. Cesurca denemekten çekinmeyin. Açık fikirli ve gerektiği hallerde yerinde riskler de almayı bilin. [/rml_read_more]

Tags:
3 Yorum
  1. Adsız 3 sene önce

    Açık ve Net anlaşılması kolay ve heyecan verici bir yazı olmuş… ( Berkan )

  2. Adsız 3 sene önce

    Çok anlaşılır ve bilgilendirici olmuş, bu yazı dikkate aldığımda geçmiş anılarım ve yaşanmışlıklarım ne kadar sığmış, ne kadar yüzeysel yaşanmış diyebiliyorum, elinize sağlık.

  3. Adsız 3 sene önce

    Geçen paylaşımınızda sorgulamayan itaat edemez diyordu. Burada itaatin temel kuralı sorgulamamak diyor. Yanlış mı yorumluyorum? İçimden aman boşver demiştim ama siz burayı önemsiyorsunuz diye belirtmek istedim

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account