Shinju
 
Shinju (Japonca “inci” anlamına gelen), kadın göğüslerinin bağlanmasına atıfta bulunan bir kelimedir. "Shinju" nun "bikini, sütyen bağlaması" için otantik bir Japonca terim olduğu iddia edilir.
 
Ancak, tarihi ya da şimdiki kinbaku'da "shinju" denilen böyle bir bağlama formu yoktur. Kolları ve göğüsleri bağlama temel ya da geleneksel kinbaku formu "Ushiro Takatekote" olarak bilinir; Kolları arkada alarak (ushiro) pribirine dirseklerle ölçü alınarak bağlamak (kote almak) şeklinde yapılır. Orijinal olarak, hojōjutsu (捕 縄 術) ya da Nawajutsu'nun (縄 術) samuray savaş sanatında bulunan bu temel kutu kol bağı, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında erotik kullanıma evrimleşmiştir ve çoğu diğer geleneksel bağlama formlarına dayanmaktadır.
 
Shinju stili göğüs harness'i çok yönlü, temel bir bağdır. Giysi altında veya üzerinde uzun süre giyilebilen, rahat dekoratif bir şekilde kullanılabilir. Omuzdan geçen ipler, göğüs altından geçen iplerden sıkıca yukarı çekilirse, göğüsleri sıkıştırabilir. Göğsü sabit bir cisme sabitlemek veya vücudun diğer kısımlarını göğse sabitlemek için kullanılabilir.
 
Bununla birlikte, bu tekniğin temel shibari bağlarının önceliklerinden olmasının sebebi, ipin en önemli yapı taşlarından birini - ters gerginlik, yarım düğüm, kolon bağı - gibi temel düğümleri bir araya getirmesi ve pek çok teknikle birlikte kullanılabilmesidir.
 

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2020 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account