16. Master / Slave (Köle / Efendi)

Efendi, sahip, sahibe gibi roller genellikle uzun süreli ilişkilerde görülür. Bu dinamiğinin temelinde yatan güç değişimi daha kapsamlı ve bütün yaşam koşullarını kapsayabilen türdendir. Kısa süreli ilişkilerde köle/efendi rolleri genellikle bulunmaz. Bir slave, her -d (dominant) arketipi/rolü ile eşleşmez. Dominant arketipi Mommy / Daddy olan biri, Little, Girl, Boy vs. gibi arketipleri hedef alır ve ancak bunlarla eşleşebilir. Bir -s tipi olan slave arketipi en iyi Owner veya Master -d tipi ile eşleşebilir.

17. Piss Play

Water Sports olarak da adlandırılan, idrar oyunlarını temsil eder. Bu fetişe yönelik sahneler sağlık açısından ciddi hijyen kuralları gerektirir. 

18. Wax Play

Mum ile gerçekleştirilen oyunlardır. Elbette yine sağlık ve güvenlik önlemleri ön koşuldur. Her mum kullanılamayacağı gibi, mumu bedenin rastgele bölgelerine de uygulayamazsınız. Kullanacağınız mum ve beden ilişkisini anlayabilmek için dikkatli olmalısınız. Wax Play için daha fazla bilgi > https://shibariturk.com/product/bondage-mumu-2/#link_description_tab

19. Flogging

Flogging, S&M pratikleri içerinde belkide en temel şeylerden biridir. Partneri flogger (çok kollu kırbaç) kırbaçlamak anlamına gelen bu terim, kullanılan meta ile özdeş adlandırılmıştır. Floggerlar, farklı şekil ve maddelerden yapılmış olabilir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

20. Ending (Orgazm Kontrolü)

Ending, dominant erkeğin itaatkarın orgazmını kontrol etmesine ve o noktaya kadar getirip durdurmasına verilen isimdir. Sürekli yapılmasıyla acı veren bir play haline dönüşebilir. Deneyimli bir dominant ile yapılması halinde zevk alacağınız bir pratik olabilir.

21. Nipple Torture (Meme ucu işkencesi)

Meme uçlarında yoğun bir acı oluşturmak amacıyla oynanan oyunlardır. Genellikle meme ucu kıskaçları, iğneler, emme araçları, mandallar gibi nesneler ve araçlar kullanılır. 

22. Cezalandırma

Bazı itaatkârlar, BDSM sahnelerinde “cezalandırılma” fikrinden gerçekten keyif alırlar. Hatta bazıları kasıtlı olarak “itaatsizlik eder” ve cezalandırmak için dominanta yalvarır, konuşurlar. Dominantın bir itaatkârın davranışını değiştirmek için kullanabileceği pek çok ceza verme şekli olabilir. Sahnenizin limitleri ve sınırları dahilinde bunlar uygulanabilir.

23. Sorgulama

BDSM dünyasında popüler bir pratik olan sorgulama, savaş filmlerinde olduğu gibi, bir sandalyeye bağlanmak gibi eylemlerle gerçekleştirilir. Kimileri için bu pratik oldukça cezbedici ve tahrikkar olabilir. Böyle bir sahnede rolünüze bürünebilmek ve yaratıcılık önemlidir. Hayal gücünüzün sınırlarıyla yaratacağınız bir senaryo ile esaret ve sorgu sahneleyebilirsiniz. 

24. Chastity (Bekaret Kemeri) 

Pek çok yerde kafes veya başka şekillerde mutlaka görmüşsünüzdür. Bu araçlar penisin sertleşmesini ve orgazmı engeller. Bu nedenle orgazm kontrolü gibi oyunlarda sık sık kullanılır. Genellikle Dominantın ufak bir anahtarla açacağı ve kilitleyeceği şekilde bir düzeneğe sahiptir ve anahtar daima dominant taraftadır. 

25. Mummification (mumyalama)

Yeni başlayanlar için önerilen bir pratik değildir. Vücudu bir plastik, bant veya benzeri şeylerle tamamen hareketsiz bırakan bir esaret şeklidir. 

26. Cat O’ Nine Tails

Bu kırbaç en geleneksel S & M araçlarındandır. Tarihi ve kökenleri Mısır'lılara kadar dayanmaktadır. Dokuz kollu ve her kolda şiddeti arttırmak için bir çıkıntı, düğüm bulunur.

27. Age Play

Ageplay veya age play, bir bireyin farklı bir yaştaymış gibi davranması ya da davranılması şeklinde gerçekleşen bir rol oynama (roleplay) biçimidir. Ageplay cinsellik içerebilir veya içermeyebilir. 

28. Hanky Code

Hanky Code ile ilgili görsel sonucu

Hanky kodu, 1970'lerden beri var olan ve uzun zamandır devam eden cinsel renk kodudur. Grindr ve Scruff gibi ilişki uygulamalarından çok önce, partner arayan eşcinsel ve biseksüel erkekler, pantolon ceplerine ne tür bir seks aradıklarını ve dom / top veya itaatkâr / bottom olup olmadıklarını gösteren renkli mendiller koyuyorlardı. Renk kodu oldukça geniştir, çeşitli şekil ve fetişler içerir ve bugün hala Nasty Pig ve CellBlock 13 gibi eşcinsel giyim markaları tarafından ve tabii ki kinky eşcinsel erkekler tarafından kullanılmaktadır.

29. Müzakere (Negotiation)

İlgilendiğiniz biriyle herhangi bir play veya ilişkiden önce sınırlarınızı, sevip sevmediklerini dürüstçe konuşmanız ve güvenliğiniz için gerekli önlemleri almanız için yapılan bu sohbete müzakere denilir. Tüm detayları etraflıca konuşmak ve anlamak önemlidir. Özellikle yeni başlayanlar için mutlaka uygulanması gereklidir.

30. Kontrat

Belli sınırları, nelere uyulup uyulmayacağını ve daha pek çok detayı barındırır. Her iki tarafın sorumluluklarını net bir şekilde belirtir. Genellikle 7/24 Ds ilişkilerinde sıklıkla kullanılır. Örnek sözleşme için > https://bdsmkulturu.com/bdsm-rizaya-dayali-ole-efendi-sozlesmesi

 

Kaynak : https://www.advocate.com/

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account