blackmail

Blackmail (Erotik şantaj), BDSM kapsamında bir fetiş olup, ilişkide baskın olan tarafların isteklerinin gerçekleşmemesi halinde (sınırlar dahilinde) daha üst bir kontrol sağlamak amacıyla ellerindeki bilgilerle itaatkar tarafı istedikleri şeyleri yapmaya zorlaması olarak açıklanabilir. Elbette bunun yine rıza dahilinde olduğunu, bir güvenli kelime ile durdurulabileceğini unutmamakta fayda var. Blackmail (Erotik şantaj), baskın tarafın taleplerinin yerine getirilmemesi ile ortaya çıkacak olan olumsuz sonuçların itaatkar tarafından bilinmesidir. Bu koşullar ilişki öncesi belirlenen limitler dahilinde veya müzakere sırasında belirlenebilir.

Blackmail (Erotik şantaj)'in, s tipinin (iaatkar - slave) bakış açısından rızaya uygun olması nedeniyle standart şantajdan farklı olduğunu belirtmek önemlidir. Bir s tipinin, blackmail'i durdurmak istediğini belirtirmesine rağmen devam edilmesi, gerçekten yapmak istemediği talepleri karşılaması son derece rıza, etik dışı ve uygunsuz olacaktır.

Özellikle blackmail, -s tipinin sosyal yaşantısını ve ailesini tehdit edecek boyutlara ulaşmamalı bunlar daima sınırların dışında bırakılmalıdır. Bırakılmadığı takdirde, istenmeyen sonuçlara sebep olabilir, taraflar birbirlerine maddi ve manevi zararlar verebilirler.

Blackmail, baskın (dominant) tarafın, s tipinin kendisinden istenen şeyi yapmadığını düşünmesi durumunda ortaya çıkabilir. Bir şantaj fantezisine girmeyi planlayan bir kişi, en başından, dış faktörlerin şantaj sürecinden etkilenmesini istemediklerini açıkça belirtmelidir - yukarıda paragrafta belirtildiği şekilde - herhangi bir şantaj dinamiğinin açıkça anlaşıldığından ve nasıl yürütüleceğinin belirlenmiş olması önemlidir.

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account