Başlığın sonundaki "Tanrı Paradoksu" ifadesini daha sonra açıklayacağım. Lütfen ön yargılı olmayınız.

Kölenin, köle eğitiminde verdiği duygusal tepkiler (duygular ve hisler) eğitimin genel süreçlerinden biridir. Köle eğitim sürecinde kendi rızası ile bunu kabul etmeli ve hazır olmalıdır. Genellikle (Özellikle Türkiye’deki efendilerin pek te umursamadığı) bu ciddi konu, efendinin, kölenin duygu ve hisleri ile empati kurarak aslında köle üzerindeki GERÇEK duygusal otoriteyi kurmasını sağlar. Bu nedenle, köle kişisel hayatında istediğinin bu olduğunu kabul etmeli ve özgür iradesi ile buna razı olmalıdır.

Sosyal çevresi geniş olan bir köle adayının duyuları ve duyguları daha gelişmiştir. Bu yüzden kölenin sosyal çevresi; kölenin duygusal reaksiyonları, eğitimine ve gelişimine yardımcı olabilir veya azaltabilir. Köle savunma ve riyakar duygularından kurtulmaya çalışmalıdır. Bir efendinin duygularını ve duyularını yeni kölesini hizaya sokmaya odaklaması gerekir. Kölenin bu süreçte; reddediş, savunma, yalan söyleme gibi duygusal tepkiler içinde bulunabileceğini efendi asla unutmamalıdır.

Köle eğitimi ve BDSM yaşam tarzı ilişkisinde, genel olarak, bir köle, köle eğitimine (duygular ve hisler) duygusal bir tepki vermek için tamamen açıktır. Köle, itaat, hizmet etme şekli ve efendisinin duygularından doğrudan etkilenmesini ister. Efendinin ise bu beklentilerden tamamen haberdar olması ve gözlemleyerek karşı davranış ve kölenin iradesinin üzerinde otorite kurarak bunları kontrol etmeye yönelik yöntemler geliştirmesi gerekir.

Bir köle adayının duygusal tepkileri, onun düşüncelerine açılan bir penceredir. Olumsuz bir tepki alırsanız, bunun arkasındaki düşünceyi incelemeniz gerekir. Eğitim sırasında, bir efendi öfkeye ve kaygıya dikkat etmeli ve kölenin öğrenmesini etkileyen tüm unsurları göz önüne almalıdır. Öfke, kaygı, korku ya da olumsuz reaksiyonlar, bir eğitim adımını yeniden gözden geçirmenize veya değiştirmenize sebep olabilir. Köle bile olsa efendi her şeyden önce kendisine en iyi hizmeti verecek bir nesne yaratmalıdır ve bu sebeple de “yonttuğu odunun sanattan çok işlevsel bir nesne” olmasına özen göstermelidir.
........................
Devam Edecek..

Tags:
2 Yorum
 1. Adsız 4 sene önce

  Mustafa Pek Temek, gol demek.
  Sorun de'ler, ki'ler değildi.
  Bizden değil sizden bahsedin.
  Subspace'i bize bırakın. Onu yaşayan biziz. Veren de biziz.
  Bizim duygularımızı anlayabilecek niteliğe sahip değilsiniz hiçbiriniz.
  Bizler itaatimizi, aidiyetimizi, ruhumuzu vermezsek bir hiçsiniz.
  Aslında güçlü olan biziz, siz değil.

 2. Adsız 4 sene önce

  Üstteki yoruma KATILMIYORUM.
  Hiçlik ve güç konusunda iki tarafinda etkisi var. Ortada Efendi yoksa köle de yoktur. Köle yoksa Efendi de yoktur.

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum