trample nedir

Evet, tıpkı diğer ciddi fetiş uygulamalar da olduğu gibi tehlike söz konusudur. BDSM ilişkisinde kesinlikle (her defasında söylediğim gibi) bilgili ve güvenebileceğiniz bir partner olması en önemli noktadır. Uygulamayı yapan kişilerin (köle/itaatkar da dahil) başlangıç seviyesinde bile olsa anatomi bilmesi, ileride gerçekleşebilecek ve ortaya çıkacak rahatsızlıkları önleyebilir. Radyal sinirlerin nerelerden geçtiğini, kemik yapısını, vücudun kırılgan ve hassas noktalarını hem D-Tipi hemde s-tipi kişilerin bilmesi son derece önemli.

BÖBREKLER

Bunlar sırtta, göğüs kafesinin altında ve kalçanın üstünde bulunur. Bu alana uygulanan darbelerin böbreklerin dışında kalan alanlara uygulanması her zaman tercih edilmelidir. Böbrekler dokusal anlamda oldukça hassas organlardır. Bu bölgeye sert ve dikine gelecek (yüksek topuk gibi) bir darbe, böbrek ağrıları ve ileride böbrek yetersizliği gbi sorunlara neden olabilir.

KUYRUK SOKUMU ve OMURGA

Kesinlikle bu bölgeden olabildiğince uzak durmanızı tavsiye ederim, yüksel risk taşıyan sinirlere ve omurgaya zarar vermek istemezsiniz. Bu bölgeye uygulanacak bir darbe omurga hasarına yol açabilir. Ve şunu da aklınızda bulundurmanızda fayda var. Kuyruk sokumu insan derisinin en imce olduğu bölgelerdendir.

KALÇALAR

Kalçaların, uyluk dediğimiz yan kısımları, sinbir bölgeleri olması sebebi ile hassas bölgelerdendir. Yukarıdaki şekilde görebileceğiniz gibi yeşil alan dahilinde kalan bölgeler tamamen güvenli ve korunaklıdır. Bu yeşil alanlar yağ tabakası ile korunur ve nisbeten darbelere karşı daha dayanıklıdır.

BOYUN

Solunum yolu ile birlikte boynunuz atardamar, tendon ve bezlerin önemli bir geçit noktasıdır. BDSM'de boyunda uygulayabileceğiniz şeyler var, ancak vurmak ve trample asla onlardan biri olmamalı.

YÜZ

Tokat atarken, güvenli bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Gerekli hallerde eliniz ile boyun desteği sağlayarak tokat atmak makul bir öneri olacaktır. Bu baş desteği sağlayacağı için boyun zedelenmelerinin önüne geçecektir. Kulaklara özellikle dikkat etmenizi öneririm. Özellikle avuk içinin kulağa denk gelmesi, orta kulakta ani bir hava basıncı oluşmasına sebep olabilir.

Yeşil Alan: Güvenli bölge, Sarı Alan: Düşük Risk - Dikkatli olmalı,  Turuncu Alan: Yüksek Risk. Bu bölgelerde hassas kemikler ve sinirler bulunur. Aşırı bir darbe kalıcı hasar verebilir. Magenta Alanlar: Buralara ilişmeyin..

 

GÜVENLİK ÖNERİLERİ

 • Seans öncesi müzakere edin. D-Tipine limitlerinizi ifade edin ve ne kadar ileri gidebileceğinizi belirtin.
 • Güvenli kelime kullanmanız mümkün ise güvenli kelime tercihinizi belirtin ve limitlerinizi zorlamaya başladığı anda kullanın.
 • Kesinlikle alkol kullanılmadığından emin olun.

Güvende ve sağlıcakla kalın.
İlgili Makale:
http://bdsmkulturu.com/2017/10/bdsm-ip-baglama-bondage-guvenligi.html

Tags:
3 Yorum
 1. kadın efendi 4 sene önce

  Nefis ve cok daha açıklayıcı bir yazı elinize emeğinize sağlık.

 2. Mr.Boring DS 4 sene önce

  Çok teşekkürler Mine Hanım.

 3. monteLordu 3 ay önce

  Resimler ile belirtmek akılda kalıcılğını artırmış oluyor ,daima hatırlatacağım daima hatırlayacağım bir çalışma ..teşekkürler

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Üyelik Sözleşmesi
Herkesin topluluğumuza katılma ve görüşlerini ve bilgilerini sınırsızca paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda BDSM Kültürü topluluğun tüm üyelerini korumak amacıyla sonsuz bir özgürlükten ziyade, başkalarının sınırlarını ihlal etmeyecek özgürlük tanımını kabul eder. BDSM Kültürü Kuralları, Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları toplu halde, kullanıcıların BDSM Kültürü\\\'nün hizmetlerine, etkinliklerine, performanslarına erişim ve kullanımının tabi olduğu \\\"BDSM Kültürü Kullanıcı Sözleşmesi\\\"ni meydana getirir. BDSM Kültürü\\\'nün online hizmetlerini kullanan, etkinliklerine, sosyal buluşmalarına, munchlarına erişen / katılan veya bu hizmetleri kullanan herkes BDSM Kültürü Kuralları\\\'nda açıklanan politikalara uymak zorundadır. Aksi halde, BDSM Kültürü, kendi çatısı altındaki topluluk üyelerini korumak için aşağıda belirtilen temel olay durumlarında, söz konusu yaptırımları uygulayabilir:
 • Topluluk üyelerinden herhangi birisi hakkında asılsız, dayanaksız veya ispatsız suçlamalarda bulunmak durumunda BDSM Kültürü tüm sosyal ve online etkinliklerine katılımınız engellenir.
 • Online veya fiziksel herhangi bir etkinlik, sosyal bir buluşmada herhangi birini taciz etmek, beden, inanç, cinsiyet, ırk, oryantasyon pozitif görüşlerimizin karşıtı bir tavır sergileyen ve rahatsızlık verenler etkinliklerimizden veya online hizmetlerimizden daimi bir şekilde men edilir.
 • Kendisi hakkında hatalı, aldatıcı bilgi verenler veya verdiğinden şüphe duyulanlardan bilgilerinin doğrulanması istenebilir
 • Online hizmetlerimizde mesajlaşma yoluyla taciz, tehdit, saldırı gibi davranışlar  sonucunda hesabınız blok edilir ve blok süresince herhangi bir etkinliğe katılmanız engellenir.
 • Topluluk içinde üyelerle session, organizasyon, seans başlıkları altında ticari amaç güden kişiler BDSM Kültürünün tüm etkinlik ve hizmetlerinden uzaklaştırılır.
 • Topluluk üyelerinden herhangi birine zarar verecek her türlü eylem kınanır ve zarar gören kişinin şikayetleri doğrultusunda gerekli yaptırımlar uygulanır. Bu yaptırımlara kişilerle müzakere edilerek karar verilir.
Zaman zaman bu Kuralları değiştirmemiz gerekebileceğini ve değişiklik hakkımızı her zaman saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayın.

İçerik Sınırları ve BDSM Kültürü Hizmetlerinin Kullanımı

BDSM Kültürü başkasına ait görseli kendisininmiş gibi kullanan, bundan ticari veya bireysel kazanç elde etmek isteyen herkese karşı mesafeli davranır ve bunların gerçekleşmesi durumunda uyarılarak kaldırılması veya düzeltilmesi istenir. Kaldırılmadı ve düzeltilmedi ise hesabı askıya alınır. Başkalarına ait ve telif haklarıyla korunan içeriklere izin verilmez. Politika, siyaset ve din gibi konularda, başkalarının fikirlerine saygı duymayan, inanç özgürlüklerinin karşıtı beyanatlar veren veya yazan kim olursa olsun hesabı belirli bir süre askıya alınır ve gerekmesi halinde kapatılır.

Yasa dışı faaliyetler

Hizmetlerimiz, etkinliklerimiz, yasa dışı amaçlarla veya yasa dışı etkinliklerin sürdürülmesi için kullanılamaz. BDSM Kültürü ve etkinliklerini bir zemin olarak kullanarak, bu davranışları sergileyen kişi veya kişiler hakkında gerekli mercilere bilgi verilir ve takip edilir.

Ele geçirilen içeriğin dağıtılması

Kişisel bilgiler içeren, ele geçirme yoluyla ulaşılan ve insanları zarara veya tehlikeye uğratması muhtemel ya da ticari sırlar bulunduran içerikleri doğrudan dağıtmak üzere hizmetlerimizin veya etkinliklerimizin kullanılmasına izin vermeyiz. Ele geçirilen içeriğin doğrudan dağıtılması, bu içeriğin internette veya sitemizde yayınlanması ya da başka web sitelerinde barındırılan ele geçirilmiş içeriğe doğrudan bağlantı verilmesi anlamına gelir.

Etkinliklere Katılım

BDSM Kültürü etkinliklerine, kayıtlı her üye katılabilir. Etkinliklere katılmak için ilk kez başvuran her hesap titizlikle incelenir ve gerekli olması durumunda telefon veya yüz yüze görüşme talep edilerek topluluğun diğer üyelerinin güvenliği sağlanmaya çalışılır. Bu şartı kabul etmeyen hesaplar askıya alınır veya bloklanır. Etkinlikler herhangi bir sosyal buluşmadan farklı değildir. İnsanların tanışmaları, gündemdeki konulardan konuşmaları, birlikte bir şeyler içilmesi hedeflenmiştir. Farklı beklentilerle bu buluşmalara katıldığı tespit edilen veya topluluk üyelerimizden birinin güvenlik endişeleri oluşması durumunda, şikayetler dikkatlice incelenir ve taraflara bildirilir.

Taciz İçeren Davranışlar

Birini hedef alarak taciz eden ya da rahatsızlık veren davranışlarda bulunamaz veya başkalarını buna teşvik edemezsiniz. Başka birine sataşma, tehdit etme veya susturmaya yönelik teşebbüsleri taciz içeren davranış olarak kabul ediyoruz. Karalama veya benzer bir dil kullanan, kişiyi hedef alan aşırı agresif hakaretlere karşı oldukça hassasız. Bazı kişiler belirli ifadeleri saldırgan olarak değerlendirse de aşağılayıcı ifadelerin kullanıldığı her durumda önlem almayacağımızı lütfen unutmayın. [kleo_divider type=\"full|long|double|short\" double=\"yes|no\" position=\"center|left|right\" text=\"\" class=\"\" id=\"\"]
Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum