trample nedir

Evet, tıpkı diğer ciddi fetiş uygulamalar da olduğu gibi tehlike söz konusudur. BDSM ilişkisinde kesinlikle (her defasında söylediğim gibi) bilgili ve güvenebileceğiniz bir partner olması en önemli noktadır. Uygulamayı yapan kişilerin (köle/itaatkar da dahil) başlangıç seviyesinde bile olsa anatomi bilmesi, ileride gerçekleşebilecek ve ortaya çıkacak rahatsızlıkları önleyebilir. Radyal sinirlerin nerelerden geçtiğini, kemik yapısını, vücudun kırılgan ve hassas noktalarını hem D-Tipi hemde s-tipi kişilerin bilmesi son derece önemli.

BÖBREKLER

Bunlar sırtta, göğüs kafesinin altında ve kalçanın üstünde bulunur. Bu alana uygulanan darbelerin böbreklerin dışında kalan alanlara uygulanması her zaman tercih edilmelidir. Böbrekler dokusal anlamda oldukça hassas organlardır. Bu bölgeye sert ve dikine gelecek (yüksek topuk gibi) bir darbe, böbrek ağrıları ve ileride böbrek yetersizliği gbi sorunlara neden olabilir.

KUYRUK SOKUMU ve OMURGA

Kesinlikle bu bölgeden olabildiğince uzak durmanızı tavsiye ederim, yüksel risk taşıyan sinirlere ve omurgaya zarar vermek istemezsiniz. Bu bölgeye uygulanacak bir darbe omurga hasarına yol açabilir. Ve şunu da aklınızda bulundurmanızda fayda var. Kuyruk sokumu insan derisinin en imce olduğu bölgelerdendir.

KALÇALAR

Kalçaların, uyluk dediğimiz yan kısımları, sinbir bölgeleri olması sebebi ile hassas bölgelerdendir. Yukarıdaki şekilde görebileceğiniz gibi yeşil alan dahilinde kalan bölgeler tamamen güvenli ve korunaklıdır. Bu yeşil alanlar yağ tabakası ile korunur ve nisbeten darbelere karşı daha dayanıklıdır.

BOYUN

Solunum yolu ile birlikte boynunuz atardamar, tendon ve bezlerin önemli bir geçit noktasıdır. BDSM'de boyunda uygulayabileceğiniz şeyler var, ancak vurmak ve trample asla onlardan biri olmamalı.

YÜZ

Tokat atarken, güvenli bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Gerekli hallerde eliniz ile boyun desteği sağlayarak tokat atmak makul bir öneri olacaktır. Bu baş desteği sağlayacağı için boyun zedelenmelerinin önüne geçecektir. Kulaklara özellikle dikkat etmenizi öneririm. Özellikle avuk içinin kulağa denk gelmesi, orta kulakta ani bir hava basıncı oluşmasına sebep olabilir.

Yeşil Alan: Güvenli bölge, Sarı Alan: Düşük Risk - Dikkatli olmalı,  Turuncu Alan: Yüksek Risk. Bu bölgelerde hassas kemikler ve sinirler bulunur. Aşırı bir darbe kalıcı hasar verebilir. Magenta Alanlar: Buralara ilişmeyin..

 

GÜVENLİK ÖNERİLERİ

  • Seans öncesi müzakere edin. D-Tipine limitlerinizi ifade edin ve ne kadar ileri gidebileceğinizi belirtin.
  • Güvenli kelime kullanmanız mümkün ise güvenli kelime tercihinizi belirtin ve limitlerinizi zorlamaya başladığı anda kullanın.
  • Kesinlikle alkol kullanılmadığından emin olun.

Güvende ve sağlıcakla kalın.
İlgili Makale:
http://bdsmkulturu.com/2017/10/bdsm-ip-baglama-bondage-guvenligi.html

Tags:
2 Yorum
  1. kadın efendi 3 sene önce

    Nefis ve cok daha açıklayıcı bir yazı elinize emeğinize sağlık.

  2. Mr.Boring DS 3 sene önce

    Çok teşekkürler Mine Hanım.

Bir Cevap Bırakın

İçerikler izinsiz alınamaz, kopyalanamaz. ©2021 BDSM Kültürü  |  Instagram  |  Twitter

İletişim

En kısa sürede cevap vereceğiz.

Gönderiliyor

New Report

Close

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account